Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo skuteczne hamulce jak na masę samochodu
Wystawiam opinie po 5 latach użytkowania i przejechaniu niecałych 130 tys od zakupu. Dobre, wygodne, niezawodne auto. Nie budzi większych emocji jazdą ani wyglądem, ale trudno się do czegoś przyczepić.
Elastyczny, spalanie znośne - brakuje szóstego biegu, ale to nie wina silnika, dynamika bez szału ale wystarczająca (wolnossące 1.6 jeździły gorzej). Bardzo trwały - po 200 tys nadal olej 5W30, zużycie oleju śladowe - cośtam ubywa na bagnecie, ale pomiędzy wymianami nie wymaga dolewek.
Z wiekiem straciła trochę precyzji się ogólnie jest ok. Gdyby miała sześć biegów byłoby oczko wyżej
Focus poprowadził się nieco lepiej, ale tu nie ma powodu do narzekania
Lakier łatwo się rysuje. Korozji jako takiej brak (nadwozie i podwozie), wygląda na to że Ford uporał się z rdzą od czasu pierwszej generacji Focusa
Widoczność taka sobie, masywne słupki z przodu powodują że trzeba wychylać się przy skręcaniu a wysoko poprowadzony tył powoduje że czujniki parkowania to konieczność
To oczywiście subiektywne, ale dla mnie wzorowo. Wszystko pod ręką, przycisków tyle ile powinno być - od pierwszych minut wszystko było dla mnie intuicyjne
Ogrzewanie i klima bez zarzutu
Miejsca jest mnóstwo, mam 2m i siedząc samemu za sobą mam zapas miejsca. Bagażnik ogromny, to świetne auto dla rodziny. Pomogłem kiedyś koledze przewożąc lodówkę i dwanaście blatów biurek (to oczywiście po złożeniu kanapy)
Do 130-140 jest poprawnie, potem bardzo głośno
Swoje potrafi spalić, ale co do serwisu jest bardzo dobrze. Części nie kosztują majątku, awarie są rzadkością a eksploatacja nie drenuje kieszeni. Auto jeździ i nie marudzi
czasami przepustnica wymaga wyczyszczenia - głównie wtedy kiedy auto długo nie wyjeżdża z miasta. Usterek brak
Tylko jedna awaria - padła pompa paliwa co unieruchomiło auto przy przebiegu około 160-170 tys. Poza tym tylko planowa eksploatacja. Auto co miesiąc robi trasę Katowice - Poznań, nigdy nie było żadnych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]

8,2