Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Piotr, 11 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2010
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Samochód o bardzo dużym wnętrzu i z ogromnym bagażnikiem. Uważam Mondeo IV za samochód bardzo ekonomiczny mając na uwadze jego gabaryty i masę. Samochód mam dwa lata - dotychczas bez usterek. Auto nie jest stworzone dla osób z zacięciem rajdowym choć uważam, że silnik bardzo dobrze radzi sobie z takim nadwoziem. Polecam.
Silnik jest trochę głośny ale generalnie ma niezłą moc która wystarczy do jazdy w miescie oraz na trasie.
Bez zarzutów. Ja miałem deklikatne piszczenie przy dźwigni zmiany biegów ale zostało szybko usuniete na serwisie.
Bardzo dobry układ zawieszenia. Samochód prowadzi się doskonale.
Widoczność do przodu bardzo dobra natomiast do tyłu bardzo słaba. Polecam czujniki cofania .
Wszystko jest rozmieszczone ergonomicznie i intuicyjnie.
W moim modelu jest klimatyzacja automatyczna - komfort termiczny w zimie i lecie. Ogrzewana przednia szyba to doskonały patent na nasz klimat.
Ogromny samochód z wielkim bagażnikiem. Cztery osoby mogą bardzo wygodnie podróżować nawet na długie dystanse. Wygodne fotele przednie oraz tylna kanapa.
Ze względu na dość głośny silnik nie jest z tym najlepiej. Mogło by być lepiej. Mondeo z silnikiem 2.0 TDCI ma lepszą kulturę pracy.
Bardzo ekonomiczny silnik szczególnie przy jazdach poza miastem.
Z drobnych usterek miałem skrzypienie panelu konsoli centralnej oraz dźwigni zmiany biegów. Wszystko zostało w krótkim czasie wyeliminowane.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]