Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Marcin 29, 11 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspiesza płynnie i dynamicznie.
Inne : Problem z linką otwierającą maskę samochodu
Niezawodność mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie - samochód lepiej się sprawuje niż poprzedni mój Ford Focus.
Silnik cichy. Ciągnie już od dolnych obrotów. Standardowe 320 Nm przy zdecydowanym dodaniu gazu zostaje powiększone do 340 Nm.
Precyzyjna. Sprawuje się bez zarzutu.
Bez zastrzeżeń.
Mogłoby być trochę więcej schowków w podsufitce (jest tylko jeden na okulary). Plus za duże kieszenie w bocznych drzwiach, podwójny schowek w podłokietniku oraz chłodzony schowek w desce rozdzielczej (latem pełni funkcję mini-lodówki).
Bez problemów. Klimatyzacja automatyczna sprawuje się świetnie. Schładza nagrzane latem wnętrze w ciągu kilku minut.
Mam jeszcze VW Golfa VI 1.9 Tdi 105 KM. W porównaniu do Mondeo Golf jest zdecydowanie głośniejszy... No ale to w końcu klasa niżej...
Myślę, że jak na klasę średnią nie jest źle: średnio w cyklu mieszanym samochód spala 5.7 litrów/100 km. Opel Vectra C spalał mi 5.8 (silnik 2.2 Td). Serwisowanie w ASO (wymiana filtrów, oleju) to koszt zwykle 900 - 1200 zł. Poza ASO można zejść do połowy tej sumy. Części oryginalne można również kupić poprzez strony internetowe i znacznie taniej niż w ASO (np. oryginalne tarcze i klocki hamulcowe na przód i tył kosztują ok. 1100 zł).
Zawsze mogłoby być ciut taniej :D
Przez cały okres użytkowania od nowości zepsuła się tylko raz linka otwierająca pokrywę maski przedniej.
Nie wystąpiły.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]