Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Karol76e, 12 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy tej masie auta, spalanie na poziomie 5,5l -6,5l jak dla mnie super. Oby tak dalej:)
Ogólnie rzecz biorąc auto nie wykazuje jakiś wielkich wad. Mogłoby być lepiej wyciszone, mogloby mieć lepsze plastiki i troszkę mniej spalać, chodz nie jest z tym tak źle. Gdyby to wszystko miało kosztowałoby o wiele wiecej. A tak mamy przyzwoity samochód za stosunkowo nie duże pieniądze, który cieszy oko moje jak i przechodniów. Mam wersje Silver X i planuje w najblizszym czasie troszke podokladać \"bajerów\": chromy na szybach, moze jakies ładne aluski na lato, kamere cofania(bardzo dobra sprawa, szegolnie ze w hatchback bardzo mało widać). Ogólnie bardzo udany model. Szczerze polecam.
Jak na diesla jest jak najbardziej ok, chodź mogłby być odrobinie lepiej wyciszony. Bardzo oszczędny jak na te gabaryty 5,5- 6,5 litrów to bardzo zadowalajacy wynik.
Skrzynia dość precyzyjna i elastyczna, mam 6 biegową, na 4 biegu mozna spokojnie jechać od 60 do 110km/h. Jak włoży sie 6 bieg przy 100-130 bardzo ekonomiczny.
Bardzo precyzyjny uklad jezdny.
Widoczność z tyłu w hatchback kiepska, mala tylna szyba, z przodu delikatnie za duzy słupek, czasem przeszkadza.
Climatronik bardzo dobrze sie sprawuje, to moje pierwsze auto z klimatyzacją, 18 stopni w lato to bajka, szybko chłodzi jesli ma sie nabitą klime
W tej klasie aut to chyba najwieksze wnętrze, nie brakuje go dla kierowcow i dla pasazerow, z tylu gdy przesuniemy do przodu przednie fotele można niemal wyprostować nogi nie dotykajac przednich oparć foteli:)
Z wyciszeniem ford nie dokonca sobie poradził, do 110km/h jest bardzo dobrze. Potem juz jest gorzej.
Jak na tą mase jest bardzo dobrze:) w trasie Łomża-Olsztyn(dość kręta) spalił mi 5,5l/100km. Ogolnie nie przekraczam 6,5l przy jezdzie do 130km/h Przy stanie naszych dróg nie da sie szybciej.
Stosunek ceny do jakości jak dla mnie bajeczny. Kupiłem auto z 2008 styczen, za ok 45 tys. Jak dla mnie to nie za duze pieniadze do klasy auta.
Jak narazie tylko jakosc plastików pozostawia troche do życzenia. No ale nobody is perfect

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW [l/100km]

6,1