Ocena kierowcy - Ford Puma I

Toamasz, 16 lat temu
Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Ford Puma I 1.7 i 16V 125KM 92kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Super jazda na wysokich obrotach. Puma to lubi.
W sumie ciekawe autko. Przezentuję się bardzo dobrze. Silnik przyzwoity z osiągami powyżej przeciętnej. Trzyma się drogi. Ekonomia OK, ergonomia również. Mankament to widoczność do tyłu i w czasie noz=cnej jazdy, oraz dziurawe drogi. Samochód dla max dwóch osób.
Uważam, że silnik jest największym atutem tego samochodu. Sprawny, dynamiczny, niezawodny niezła kultura pracy i elastyczność.
Bez problemu. Krótkie przełożenia, jak przystało na quasi sportowy samochód. Lubię to.
Układ jezdny jest OK. Ale nie na nasze polskie drogi. Na gładkiej nawierzchni spisuję się bardzo dobrze. Nie przeszkadza twarde zawieszenie, niskoprofilowe opony. Trzyma się drogi. Gorzej jest przy jeżdzie po dziurawych drogach w mieście. Każda nierówność odczuwana jest dość boleśnie.
To ewidentny mankament tego auta. O ile widoczność do przodu w słoneczny dzień jest OK, o tyle do tyłu czy to przy jeździe (wyprzedzaniu) czy cofaniu jest kiepsko. W nocy widoczności praktycznie brak. Słabę oświetlenie, przy minimalnym zabrudzeniu reflektorów jedzie się po omacku.
Jest w porządku. Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu nawet bardzo dobrze. bym powiedział. Przy maksymalnie odsuniętych fotelach można rozprostować nogi. W wielu większych samochodach którymi jeżdziłem, nie było tyle miejsca. Z tyłu miejsce na podręczny bagaż, nie do przewozu pasażerów. Samochód dla dwóch osób jest wygodny, dla większej ilości po prostu się nie nadaje. Bagażnik przyzwoity, a przy złożeniu tylnej kanapy można się wybrać na dwutygodniowe wczasy w dwie osoby.
Przeciętnie. Silnik słychać. Zawieszenie również.
Jeżeli chodzi o spalanie - może być. Wyniki które podaje są po przejechaniu 25tys km. (dokładnie spisuję spalanie). Gorzej z przeglądami. Auto jest nietypowe, nie ma praktycznie części używanych. Dostęp do poszczególnych elementów makabryczny. Jako przykład mogę podać wymianę halogenu. Aby wymienić żarówkę, trzeba podnieść auto na podnośniku, ściągnąć koło dopiero można wyciągnąć klosz. Koszt 150 zł (dwa razy to robiłem w dwóch różnych warsztatach)
Myślę, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Za sotsunkowo małe pieniądze można nabyć ładnie prezentujące się autko z przyzwoitymi osiągami.
Dziesięcioletnie auto o przebiegu prawie 200 tys km. Co tu pisać? Musi czasem coś wyskoczyć. Co ja robiłem? Klakson, hamulec ręczny, wycieraczki, termostat, gumowe przewody od chłodnicy.
Poważnych usterek nie miałem. Robiłem rozrząd, klocki, nowy akumulator. Ale to normalne, standardowe czynności w starym samochodzie. Rdza niestety wychodzi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 16V 125KM 92kW [l/100km]

7,6