Ocena kierowcy - Ford Puma I

Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 1999
Ford Puma I 1.7 i 16V 125KM 92kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony, choc czasem żałuję, że nie ma dodatkowego 5tego miejsca
Dałem ocenę mkasymalną bo silnik nawet przy dość silnikch obrotach potrafi przespieszac, a klutura pracy i dzwięk na wysokich obrotach jest bardzo przyjemny
biegi do brzodu idalnie, wsteczny troche gorzej
ASR się przydaje, świetnie trzyma sie drogi, ale jak droga jest dziurawa to chciało by sie mieć miekkie zawieszenie
Jest dobrze, choć nie jest idelanie, dosc mała tylna szyba, ale w końcu taki już typ nadwozia
Wszystko jest pod ręką
Klima jest, wiec nie mam zastrzerzeń, szybko zaczyna działąć, z zleżności od temeratury, to od 2-3 minut w lato do 5-6 w zimę
Samochó jest niski, o 15cm niższy od średnije (nie wliczajac nawet terenowych czy vanów) wiec miejsca nad głową nie jest za dużo, z prozdu nie ejst źle, czhyba, ze ktoś ma ponad 195cm, jedynak z tyłu dobrze sidzi się osobom tylko do 165-170cm, miejsca na nogi jest moim wystarczajaco i z przodu i z tyłu. Bagaznik o pojemności ponad 250litrów ma dobry kształt, coprawda wysoką krawędź załadunku, ale jest długi i dosć niski, co moim zdnaiem lepiej sie sprawdza niż krótki i wysoki jaki jest przeważnie, no i oczywiscie można łątwo go powiększyć
Dałęm dobrze, bo wszystko jest OK, ale przy wyzszych prędkosciach powyzej 120km/h zaczyna byś słyszany opór powietrze, przy 170km/h jest juz głośno, ale silnik nadal jest stosunkowo cichy
jak na niemałą mase oraz dynamiczny silnik spalanie jest na bardzo dobrym poziomie. Średnio spalanie wacha się między 6.3 a 6.7 litra gdzie przewazna teren zabudowany, z klimą blizej jest tej wyższej wartości. Spalanie maksymlane jaki zmierzyłem to 8 litrów na 350km/h trasie gdzie połowa była z prędkoscią około 90km/h a druga połowa 170km/h. 4.94 litra na setkę uzyskałem jadąc na trasie, między innymi przez wrocław na dystansie 450km
Nie żałuję, ze kupiłem, zapąłciłem rozsądną ceną, dziś po 3 lata samochód jest wart mniej o kilka tysiący złotych, ale sądze, że było warto
Wymianiałem akumulator, pasek rozrządu, tarcze hamulcowe, filtr klimatyzacji, tłumik, czyli nic pozatym co miało sie prawo zużyć, więc daję 5
Odpukać brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 16V 125KM 92kW [l/100km]