Ocena kierowcy - Ford Transit V

Silnik 2.4 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Transit V 2.4 TD 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Dunamika na trasie i wygląd autka. Na tamte czasy był piękny....
Przeniesienie napędu
Silnik jak to diesel dosyć głośny, ale za to bardzo dobra dynamika pomimo 90 Km. Jazda na trasie z szybkością 100 km/h nie robi żadnego wrażenia na nim. Spalanie w okolicach 10 l/100 ON. Moment obrotowy jest tak ułożony, że na jedynce bez gazu albo z małym gazem zadusi się silnik. Na początku zrobił mnie w konia silnik bo z góry wrzuciłem 2 i puściłem gaz-bydle zgasło, więc panika jak fix, ale już się przyzwyczaiłem. sam silnik jest bezawaryjny jak na ten przelot.
Dobrze zestopniowana ale juz przełączanie biegów to nieporozumienie. Totalne badziewie. Wysypuje się 2 i trójka. Po prostu szukasz ich a tu kuku i 4000 zł za naprawę.
Bardzo dobry jak na takie auto, znakomicie i bezawaryjnie radzi sobie z naszymi drogami. Ten Ford obrobił już 3 budowy z wożeniem pustaków, więźby dachowej włącznie. Dupa (za p..) wlokła się niemal po ziemi ale dawał radę. Bardzo dobrze trzyma się drogi nawet na dużych szybkościach; mam porównanie do Lublina-żenada i katastrofa-oraz do Merców Sprinterów. Merc to kangurek-wańka wstańka, ten nowy jest lepszy ale trwałość zawieszenia jest rozbrajająca - po roku wożenia powietrza cały przód już puka. We Fordzie nie wymieniłem nic z zawieszenia. Hough!
Dobra, niezłe lusterka. Szkoda że nie ma el. regulacji, ale daję radę. Miałem podgrzewaną przednią szybę , ech to były czary ale niestety kamyczek spod Tira pozbawił mnie tej atrakcji.
Wszytsko dobre, trochę za małe pokretła do dmuchawy itp.
Nadmuchy dobre, chociaz trochę głośne.
Trzy miejsca z przodu to fajny pomysł. Auto wygodne, dobre fotele. Jak to we Fordzie.
Niestety jest głośno jak diabli, motor daje czadu. Ale jest to w końcu dostawczak a nie RR.
Mieszczę się w 10l/100km.
Był b.drogi w swoim czasie. Obecnie szkoda go sprzedać przy tym przebiegu. Bobrze i długo służy "krajowi".
Niestety: awaria skrzyni biegów-4000zł, zepsucie p.wtryskowej przez serwis Forda w N. Sączu -1800zl() chcieli buce 14000 zł za nową - ch...je., wymiana koła dwumasowego na silniku - 4000zł. Takie życie.
J.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 90KM 66kW [l/100km]