Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro Plus

Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej zaskoczył mnie silnik. wczesniej mialem poloneza 1.6 95r. na gazniku mial okolo 60 koni mechanicznych teraz gdy mam 84 konie i silnik jest na wielopukncie jazda nim to na prawde nie mecząca praca....aha i jeszcze bardzo wielikm plkusem jest to ze posiada ładniejszą o wiele ładniejsza deske rozdzielcza niz starsze polonezy oraz wspaniałe ogrzewanie które szybko chlodzi i nagrzewa i [rzedewszystkim WSPANIAŁE WSPOMAGANIE KIEROWNICY co daje extra komfort z jazdy
Karoseria : Jedyną wadą tego samochodu jest to ze blachy nie sa ocynkowane tak jak w niemieckich samochodach..;/
Ogólnie samochód miły rodzinny do spokojnej jazdy ..polecam
silnik jest wmiare dynamiczny jak na polskie auto... oleju nawet deka nie bierze bo mlody samochód 99r. i maly przebieg 144 tys km silnik mój ma 84 KM i jak przystalo na poloneza nie jest to cudo ale wrazie potrzeby jest czym przyspieszyc bo troszke mocy ma w zapasie...:)
skrzynia jest srednia ale wmiare dobrze sie sprawuje jak narazie u mnie
wmiare dobry uklad jezdny jezeli autko nie jest porozbijane i jest z zaufanych rak :)
widocznosc jest całkiem niezła jak na polskie autko :)
ergonomia ??? powiem wprost jestem zwyklym chłopem i nie wiem co to znaczy :(
starszy mój polonez grzał jak mu sie chciało ale ten nowszy co mam go teraz grzeje wspaniale
przestrzen jest dosyc dobra dla grubych i chudych ;)
wyciszenie silnika jest kiepskie ale to tylko w starszych modelach bo tak jak w moim silniczek bardzo cichutko slychac podczas jazdy...no i troszeczke most podczast jazdy jest slychac jak wyje ale to typowe dla polonezów....ja sie pozbylem tego problemu poniewaz kupilem drugi most na zlomie z wyjetego radiowozu policyjnego z poloneza i jest baardzo cichutko jestem teraz dumny z niego :)
tanbie czesci to wielki plus tego auta...przy odpowiednim wyregulowaniu gazu u mechanika koszt od 50zl do 80zl i spokojnej normalnej rodzinnej jezdzie takiej jak moja samochód pali mi bardzo mało jak na poloneza bo tylko 10 litrów na 100km
Młody rocznik za niewielkie pieniadze i tanie czesci to jest bardzo dobre rozwiazanie na polskie drogi :)
ogólnie wszystko jest w porzadku czsami bardzo rzadko zdarza sie usterki takie jak w innych samochodach bo nie ma samochodów bez usterek
Mała zywtonosc silnika to główna usterka bo silniki konczą sie przy około od 200 tyś km do nawet 260 tys km ale jest wiele polonezów które mozna kupic z takim przebiegim jak mój 144.000 tys jestem zadowolony bo jeszcze kupe drogi nim pojezdze..

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]

9,7