Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

poldek, 19 lat temu
Rok produkcji 1991
FSO Polonez Caro 1.5 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Auto z rodowodem lat 50-tych wiec nie ma co porownywac. Ale projektowane jako komfortowe i to jest fakt jest wygodny. Obecnie jest tanii ale trudno o dobry tani egz. Jest naprawde bezpieczny to czolg. Widzialem fotki poldek kontra bora przy 110kmh. Z poldka jeszcze cos bylo bora na szrot
Mam gaznikowca 1.5 wiec najstarszy silnik. Nie ma z nim problemow. Posiada standardowe wady wynikajace z konstrukcji tzn tzw. dziura w obrotach do ok 2000obr. Mozna wiec powiedziec ze zero za elastycznosc silnika. Ale tym trzeba umiec jezdzic. Moim zdaniem dobrze wyregulowany gaznikowiec jest oszczedniejszy o poldka gsi
Czasem problemy z wrzucaniem ale to jest raczej typowy problem ze w aucie tanim rzadko ktos mysli o np wymianie oleju w skrzyni
Ogolnie ok. Troche miekko, ale ze wzgledu na dobry apetyt poloneza pow 3000obr nie jezdze szybko wiec nie przeszkadza. To autko do podruzowania max 110kmh
Jezdzilem kiedys punto. Wiele drozszych aut mogloby byc takim akwarium jak poldek
Wlasciwie wszystko pod reka oprocz regulatora wycieraczek ale ja mam wersje przed mr93 pozniej bylo duzo lepiej
Nalezy dbac np o wymiane nieszczesnego zaworu nagrzewnicy. W zime grzeje w lato wieje czyli ok
Dlatego go kupilem. W tej samej cenie moglem miec malucha albo inne gowno. Jestem dosc postawny i nie mam ochoty na bliski kontakt z pasazerem.
No kakofonia to to jest. Tablica sie odksztalca na zakretach i trzeszczy. Jezeli zalozysz standardowe klocki to masz odstraszacz rowerowy i zwierzyny lownej. Klocki piszcza az milo. No ale wtedy oszczedzasz klakson :-)
Powiem tak jak sie jezdzi na zielonym a dokladnie punkt 2500obr to bardzo znosnie na tak duze auto. Nawet nie mysle o gazie. Zuzycie paliwa zalezy od stylu jazdy. Jak sie cisnie to i cienias albo maluch zje 10l
Auto kosztuje tyle co cztery rowery dla calej rodziny z marketu. w moim przypadku 1800 wiec nie ma co dyskutowac. Najtansza opcja na jazde. No i czesci sa wszedzie i tanie
Moj ma swoje lata ale nie mam problemow. Koledzy ze szrotami za 100E maja duzo wieksze.
Normalne sprawy eksploatacyjne. Ostatnio uszczelniacze na wale bo troche cieklo no i rozrzad. ale to byly zadawnione sprawy poprzedniego wlasciciela. Problemem sa przednie szyby. Podczas jazdy po naszych drogach gdzies jest problem w jej mocowaniu i pekaja. Wielu ludzi jezdzi z ryskami pekniec. To chyba najwiekszy problem. A ze rdza byla w standardzie no to kazdy wie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 75KM 55kW [l/100km]

7,8