Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Maciek, 19 lat temu
Rok produkcji 1992
FSO Polonez Caro 1.5 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Duzy, bezpieczny, w miare wygodny... Spory apetyt na paliwo wynagrodza smiesznie niskie ceny czesci i napraw.
Przy 110.000km musze zrobic remont silnika wiec...:/ Ale z drugiej strony jestem z niego zadowolony, nawet teraz - kiedy wysiadly mi dwa gary - odpala za 1-szym razem... i nigdy nie zdarzylo mi sie aby nie zapalil za pierwszym strzałem.
Teraz jezdze na skrzynce od Trucka i nie jestem z niej zadowolony poniewaz za sprawa jej przelozen auto rozwija z wielkim bolem 140 km/h.. na seryjnej udawalo mi sie go rozpedzic do 165... Moim zdaniem skrzynia w poldku jest zadowalajaca... moze malo trwala, wygodnie umiejscowiona i poreczna.
Kiedys ktos mi powiedzial, ze polonezem jezdzi sie jak wozem drabiniastym.. cos w tym jest, ale nie do konca. Auto napewno nie pokonuje szybko lukow i nie nadaje sie do skakania po pasach, ale taki jego urok i mozna sie przyzwyczaic.
Bardzo dobra widocznosc w kazdym kierunku.
Nie jest tragicznie, ale moglo by byc o wiele lepiej. Niektore przyciski usadowione w nieporecznych miejscach... W nowych deskach rozdzielczych jest troche lepiej.
Jesli mamy sprawna nagrzewnice to raczej nie ma problemu z szybkim nagrzaniem samochodu
No coz.. Poldek to spore autko.. pasazerowie nie beda narzekac... ale bagaznik za maly i troche nie praktyczny:/
Pozostawia sporo do zyczenia... jednostki wtryskowe wypadaja nieco lepiej.
W miescie nie nalezy miec ciezkiej nogi, gdyz poldek w zimie potrafi spalic powyzej 15l. Przy normalnej jezdzie powinien zadowolic sie 10-12. W trasie przy predkosci 90-110 zanotowalem spalanie ponizej siedmiu litrow, przy 140-160 niecale 9.. mysle ze nie najgorzej.
Polonez jest wart pieniedzy jakie trzeba za niego zaplacic.. nie jest ich duzo.. a auto jest naprawde dobre i uniwersalne.
To sa naprawde drobne rzeczy...
Eksploatuje swojego Poldiego dosyc intensywnie (30.000 rocznie) i czasami daje mu niezly wysisk, ale nigdy mnie nie zawiodl. Zazwyczaj lojalnie ostrzega o wszystkich ewentualnych awariach. Aktualnie mam silnik do remontu, chodzi tylko na 2 cylindrach, a mimo tego - odpala za pierwszym razem!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 75KM 55kW [l/100km]

11,3