Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Józek_ałdi, 2 lata temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V Type-S 190KM 140kW
Rok produkcji 2007
Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V Type-S 190KM 140kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Znakomity
Karoseria : Korozja zawsze jest upierdliwa w Hondzie, auto nie dla każdego.
Bezawaryjne auto z zawieszeniem nie tylko dobrym pod względem prowadzenia, ale trwałości na polskich polach zwanymi drogami. Komfort jest średni, no bo nie jest to klasa wysoka auta. Multimedia, czy bajery? Nie, kupcie sobie jakieś audi i się cieszcie.
Za lepszy motor benzynowy uważam tylko 2JZ Lexusa (nie mój drogi, twoje 1.8t z ałdu nie jest ciekawsze). Bardzo wysoka kultura pracy, szybko się nagrzewa, nie trzeba gnieść w obroty jak 2.0; jest elastyczny jak na wolnossący silnik (Twoje 1.8t ma turbo i nie mamy co porównywać i gadać że ałdi "gniecie")
Prawdopodobnie najprecyzyjniejsza skrzynia manuala jaką miałem okazję szarpać. Naprawdę świetne zestopniowanie, czego nie da się powiedzieć o wersji 5 biegów. Sam nie wiem czy to skrzynia czy silnik sprawia wrażenie wysokiej elastyczności.
Bardzo precyzyjny, możliwe że dla kierowców ałdi będzie wrażenie zbyt dużej surowości, przenikania wszystkiego na kierownice. Cóż, taki styl, taki pazur. Kosztowne bywają ewentualne naprawy maglownicy.
No nie jest dobrze gdy auto ma powyżej 15 lat, w przypadku Hondy zazwyczaj problemy mamy przy 8-10 letnich okazach. Pocieszające jest że nie gnije podwozie, progi. Zjadane są nadkola tył, doły drzwi i każdy detal obity kamykiem. Czyli duży minus wizualny. Nie ma co narzekać patrząc co nowszego możemy sobie kupić - nawet nowe ałdi zgnije szybciej.
Jak w sedanie, czuć lekkie ograniczenia
Mało pierdół to zdaje się że jest wygodnie. Fotel z regulacją odcinka lędźwiowego dla mnie podstawa.
Tylko 2.0 K20 grzeje ciut szybciej. Pod tym względem Honda ma mistrza.
Przód jest przyjemny - o ile jeździ się w 2 osoby. Tył podobnie jak w Volvo S60, czyli bez szału. Wysocy i tędzy nie wejdą.
Powyżej 140km/h nieprzyjemnie. Poniżej 90km/h bardzo przyjemnie. Dane tylko dla wersji 6 biegów, 5 biegów przy 140km/h ma już 4000obr/min i słychać motor.
Lejemy olej, wymieniamy jakieś tuleje wahacza, klocki, tarcze, opony, spawamy dziurkę w tłumiku... Życze sobie zawsze tak "poważne" reperacje robić.
2.4 są drogie, nawet bardzo. Są to samochody charakterystyczne, mało się starzejące stylistycznie mimo lat, a motor 2.4 z 6 biegową skrzynią niestety ale jest wart dopłaty. Sam przesiadłem się z 2.0, bo 2.4 jadę 140km/h i mam ok 3400obr/min i moim przypadku 2.4 bierze znikome ilości oleju, a 2.0 nawet 1L wciągał na 1000km.
Nie ma takich awarii
Nie miałem w żadnej z 4 hond poważnej usterki; czysta eksploatacja.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V Type-S 190KM 140kW [l/100km]

8,6