Lista ocen Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2003-2008 (37) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mjanisze@o2.pl
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Tragedia. Kupiłem Hondę żeby mieć święty spokój... a tu du.. . Skrzypiał pedał od sprzęgła - na gwarancji wymienili pompę sprzęgła (+ dla ASO sami stwierdzili i wymienili) coś w tylnym zawiasie stukało - gwarancja a 2 miechy po skończonej gwarancji.. silnik wydawał dzwięki jak szlifierka kontowa - koło pasowe wału (1400-tylko oryginał), napinacz paska (600 - zamiennik (org. 1000)) pasek (100 zamiennik (org. 200)) + robota 600 (nie w ASO)...
~Szymon
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Ponoć padają sprzęgła, a raczej docisk. Tak czy inaczej wiąże się to z demontażem skrzyni co generuje koszta. Trzeba pilnować sworzni wahacza, bo zaniedbanie tej kwestii może skończyć się tragedią! Grzechoczą łańcuchy rozrządu. Na forum można wyczytać że po 2005r poprawiono rozrząd. Guzik prawda oglądałem 4 accordy 07r. Wszystkie grzechotały, a na ulicy spotkalem juz pierwszego nowszego accorda z 2.2 I-DTEC który też rzęził więc Honda nie...
~zawiedziony Hondziarz
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
No niestety auto ma powazny problem z trwaloscia lancucha rozrzadu.Oczywiscie dodatkowy problem to to ze przy jego wymianie trzeba zdemontowac wtryski, ktore na bank tego nie wytrzymaja wiec koszta naprawy robia sie kosmiczne. Po liftingu jest troche lepiej ,bo zastosowano gumki na wtryskach ,ktore zapobiegaja i zapiekaniu sie. Jednym slowem slyszysz niepokojace dzwieki z silnika to ,albo szykuj sie na wydatki ,albo pozegnaj sie z tym niwypalem
~ADAM
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Brak powaznych usterek. W niektorych modelach pękały kolektory wydechowe, to dosc znany problem, sa tez problemy z maglownicą ale szczegolnei w modelach mocno eksploatowanych po naszych dziurawych drogach. RADA: Duze dziury na drodzze - jedz wolniej, spokojnie, nie męcz zawieszenia i kierowniczego ukladu. Dobra droga, asfalt rowny - jedz ile chcesz :)
~dat
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
niestety miałem poważną usterkę łacucha pompy olejowej. dokładnie to nie wytrzymał napinacz, powstał luz na łańcuchu i pod wpływem drgań ów łańcuch sie rozpadł:(, koszt całkowity usterki to prawie 5000zł + holowanie (assistance w pzu to jestnie 130km holowania za darmo i to tylko w kierunku miejsca zameldowania właściciela pojazdu)
~bradder
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Niestety rozczarowanie - po 40 tys. przepalił się kolektor, wymieniono turbosprężarkę, rozszczelniła się klima. Ponadto pękła wycieraczka, która porysowała przednią szybę. Nie wiem czy to pech czy ten typ tak ma. W samochodzie z taką renomą i za taką kasę uważam, że to niedopuszczalne. Swoją drogą - dbajcie o turbo.
~DykuS17
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Wymieniałem sprzęgło (tarczę i łożysko) mechanik stwierdził że więcej nie potrzeba. Cena 520zł +500zł robocizna. I to jedyne usterki jakie zauważyłem. Tylne tarcze jak to w japońcach lubią scierać się nie równomiernie ! ja swoje przetoczyłem i już zużywają się odpowiednio.
~roman
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Peknięcie łańcucha pompy oleju (całkowity koszt naprawy oczywiście razem z wymianą rozrządu = 5000zł) po 97 000km. Teraz 145 000 km do wymiany sprzęgło razem z kołem dwumasowym (naprawa serwis ok 8000zł, naprawa z użyciem zamienników w \"normalnym\" warsztacie 5000zł).
~accord2007
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
dwa razy wymieniane sprzęgło. Pierwszy raz na gwarancji, drugi przy ok. 130000 km (komplet bez koła dwumasowego), wymiana koła pasowego i drążka kierowniczego w ramach akcji serwisowej (ale wg slow mechanika w ASO nie bylo sladow zuzycia na elementach)

Usterki Honda Accord VII

Honda Accord VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Brutus
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
ZNOWU ACCORD ! Właśnie dlatego padł wybór na honde wcześniej jeździłem accordem tylko tym przed face liftingiem i w benzynie żadnej awarii przez cztery lata tylko oleje i filtry na czas.
Honda Accord VII Sedan