Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 (98) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ziepaw
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Ogromna poprawa w porównaniu z poprzednikiem. W zestawieniu z innymi autami segementu C również mozna uznać poziom wyciszenia za dobry. Silnik przyjemnie cichy do 3.5tyś obrotów. Niski szum toczenia opon. Podczas szybkiej jazdy autostradowej słychać trochę szum wiatru z okolicy przednich lusterek. Patrząc na wyciszenie z perspektywy trzeba powiedzieć, że nie jest to poziom VW Golf'a VII ale jest np sporo ciszej niż w Aurisie, czy autach...
~SławekBemowo
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Miły pomruk silnika niejednokrotnie był skomentowane przez pasażerów pytaniem \"Czy coś było dłubanie ze tak fajnie mruczy?\" Nic nie było ten typ tak ma- fajnie to brzmi. Natomiast na autostradzie pomiędzy 130/140 km/h robi sie głośno - wiatr ale już przy >150 km/h znowu jest mniej hałasu od wiatru a bardziej słychać silnik - generalnie ok., ale cieżko było sie przyzwyczaić po prowadzeniu Mondeo Mk IV 1.8 TDCi gdzie przy 150/h była ...cisza...
~ziutek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Będę nieobiektywny, bo przesiadłem się dosłownie z traktora. Nie mogę dosłownie sie nadziwić, że w samochodzie może być tak cicho. Silnik jest, ale go w mordę nie słychać podczas spokojnej jazdy w mieście. W korkach, silnik nie działa, cisza. Ruszasz, silnik działa, bo widać to po obrotomierzu, a tu cicho. Dopiero przy ostrym przyspieszaniu, powyżej ok. 4000 obr słychać silnik, ale to nie rumor diesla, tylko przyjemny wysoki gang.
~Alman
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Super cichy samochód! Po mieście kręcąc załóżmy do maks 3500 rpm podróżujesz w ciszy. Na postoju silnik gaśnie, głupie uczucie na początku. Start stop błyskawiczny i cichutki. Na autostradzie nie jechałem jeszcze, więc odgłosów przy duzęj prędkości nie znam - maksymalnie jechałem 130 km/h, jest wtedy cicho w środku, nie słychac opływu powietrza tylko trochę opony, silnik ledwo co.
~Dominikm10
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jak na auto kompaktowe jest bardzo dobrze. Mam porównanie ze starszymi Hondami. Bardzo cicho do 100km/h i akceptowalnie do 150km/h. Powyżej jest już głośno - silnik i powietrze. Zimą oczywiście słychać głośniejsze opony zimowe. Latem z opon fabrycznych nie dobiega żaden szum czy hałas. Silnik ze względu na dość słaby dźwięk mógłby być bardziej wyciszony.
~Kast
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Trzaski , stuki i skrzypienia. Byłem nawet w serwisie żeby mi podsufitkę podkleili, robotę wykonali, stwierdzili jednak, że odkleiła się od słońca w Chorwacji, także trzeba uważać... Niestety dalej skrzypi, w mroźne dni jeszcze bardziej. Trzeszczy również podszybie, kokpit od czasu do czasu i boczek drzwiowy od kierowcy.
~Hrabia_Woland
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Po odpaleniu praktycznie nie słychać silnika, przy wyższych prędkościach i redukcji oczywiście silnik słychać, ale dźwięk ma dość ?przyjemną? barwę. W porównaniu do poprzednika jest wyraźnie ciszej w całej skali obrotów. Generacja VIII przy gwałtownym przyspieszaniu od zera ?wyła?, teraz dźwięk jest bardziej ?basowy?.
~karol
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Do 120 km/godz. słychać jedynie szum opon. Powyżej silnik zaczyna mruczeć. Dźwięk silnika jest dosyć przyjemny, niemniej powyżej 150 km/godz. zaczyna być męczący. Na biegu jałowym słychać, że silnik działa. Hałasy z zewnątrz dosyć dobrze tłumione, szum wiatru nie przeszkadza.
~Marek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Tu poprawa jest bardzo duża. Wreszcie w środku jest naprawdę cichutko. Nie słcyhać silnika, po mieście podróżuje sie w ciszy, na trasie leciałem po autostradzie i do 150-160 jest bardzo fajnie. Powyżej słcyhać troche powietrze i silnik, ale to fajny dźwięk, nie wycie.
~ex honda
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nie jestem "audiofilem", więc nie specjalnie zwracam na to uwagę. Pojawił się świst od uszczelni po stronie kierowcy. Do 120 km/h samochód jest cichy. Powyżej 150 km/h już raczej głośny. Podczas jazdy po mieście silnik prawie nie słyszalny.
Honda Civic IX Hatchback 5d