Lista ocen Honda Civic IX (203) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Tourer Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jak na tę klasę naprawdę rewelacyjna - mam 188 cm wzrostu - siadam za sobą bez problemu, a jak żona prowadzi i jadę z córką, to zakładam nogę na nogę (żona ma 162 cm wzrostu). Do tego duża szerokość oraz odległość od przedniej szyby (jej duże pochylenie), powodują, że samochód sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego niż jest w rzeczywistości.
~ss
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Kierowca i pasażer mają mniej miejsca niż np. w Nissanie Pulsar czy Maździe 3, ale przez to czuć lepsze dopasowanie do fotelu i wszystkich instrumentów. Z tyłu jest ok, duży bagażnik, świetnie rozwiązany układ magic seat (rower naprawdę wchodzi na stojąco) i ta półka pod podłogą bagażnika :) dzięki niej bagażnik zawsze jest załadowany, a nic w nim nie widać
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Duży bagażnik, dodatkowo super ergonomiczny i w połączeniu z rewelacyjnym systemem składania tylnych siedzeń sprawia że ze zgrabnie wyglądającego samochodu można zrobić vana. Przedział pasażerski dopasowany dobrze dla ludzi do 180cm wzrostu, wyższym będzie juz raczej ciasno. Stąd 4. Chociaż sądząc po wyglądzie zewnętrznym przestrzeń może zaskakiwać.
~trav3rs
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Kabina jest bardzo komfortowa dla czterech osób. Przednie fotele bardzo dobrze trzymają w zakrętach, są miękkie i przyjemnie się w nich siedzi. Długie trasy to żaden problem. Tylna kanapa dla ludzi o mniejszej posturze ze względu na opadający dach. Miejsca na nogi dużo. Bardzo przestronne wnętrze, z genialnym systemem składania siedzeń.
~slawek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Ten Civic w kwestii przestrzeni jest klasę wyżej niż konkurenci tego segmentu. Zarówno osoby siedzące z przodu jak i z tyłu mają dosyć miejsca. Nie wiem jak z osobami wysokimi z tyłu. Słyszałem narzekania ale w mojej rodzinie nie mam dryblasów więc nie mogę tego zweryfikować. Na dłuższych odcinkach zero zmęczenia. Sama przjemność z jazdy. Dla mnie super.
~MTO
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
To niewielki samochod ale bardzo dobrze wykorzystana przestrzen. Z przodu absolutnie rewelacja, wiecej miejsca niz w Accordzie VI gen. Z tylu tez dobrze choc ograniczona przestrzen na stopy pod przednimi fotelami. Magic seats - rewelka! Bagaznik super - miesci sie to samo co w Accordzie. Woze nia codziennie rower, wystarczy zdjac przednie kolo.
~tristan
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rewelacja zważywszy na gabaryty auta. Największy bagażnik w klasie, płaska podłoga po złożeniu tylnych siedzeń, magic seats pozwalający przewieźć wysokiego kwiatka, tv 50", rower po odpięciu przedniego koła. Ogólnie bardzo zmyślne i praktyczne auto pod względem użyteczności. Do ideału brakuje tunelu na narty.
~Dominikm10
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jest bardzo dobrze, jak na kompakt oczywiście. Można śmiało podróżować w 4 osoby tak do 1,80 m. Wyżsi pasażerowie mogą już doszukać się dyskomfortu w zajęciu optymalnej pozycji. Przydaje się wolna przestrzeń pod tylną kanapą (można włożyć torbę, czy butelkę z wodą). Jedynie mogłoby być więcej miejsca na kolana dla pasażera z przodu.
~Woj
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jako kierowca (182cm) czuję się wygodnie, choć może nie zaszkodziłaby regulacja odcinka lędźwiowego. Choć za mną nie mieścił się fotelik ustawiony tyłem do kier. jazdy i w zamian siedziała żona, która się mieściła, ale nie jakoś szczególnie komfortowo (zwłaszcza że podłoga się podnosi pod przednim fotelem przez zbiorniki paliwa)

Usterki Honda Civic IX

Honda Civic IX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dżenkins
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jeżeli ktoś ma więcej niż 180 cm - niech lepiej poszuka innego auta. Fotele są po prostu niewygodne (przynajmniej w tej wersji wyposażenia), nawet fotel kierowcy nie posiada regulacji podparcia odcinka lędźwiowego. Tandeta, nic więcej. Jeżeli ktoś jeździ w mieście na krótkich odcinkach, być może nie odczuje tych problemów.