Lista ocen Honda Civic IX (227)

~Marcin_PZ
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Update mojej poprzedniej oceny modelu zaraz po zakupie. Na tą chwilę jestem ciągle zadowolony z auta choć znalazłem kilka bolączek, które mimo wszystko go nie dyskwalifikują.
~Rob
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda całkowicie bezawaryjna i niezawodna. Przez 165000 poza regulacja zaworów co 50 000km oraz typowo eksploatacyjnymi rzeczami nic się nie popsuło. Auto jedzie bardzo fajnie. Skrzynia biegów ma krótkie przełożenia. Mogła by być bardziej miękka na polskie drogi, ale tragedii nie ma, jest nieco bardziej twarda od poprzedniczki tzw. ufo. Aczkolwiek jest bardzo wytrzymałe przez 165000km nie był wymieniony nawet żaden łacznik.
~husky
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Auto przyzwoicie wykonane, z dobrych materiałów, z dynamicznym silnikiem i fajnym wyposażeniem (wer. SPORT). Ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Cena dość wysoka, w styczniu na wyprzedaży można było taki samochód kupić za 68 tys. - to dobra relacja ceny do jakości.
~Woj
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Porządnie zrobione i pojemne kombi, którym jazda to przyjemność. Nie daję oceny "doskonale", bo nie ma takich samochodów.
~Zirol
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Auto bardzo dobrze skomponowane dla małej rodziny. Doskonały silnik, skrzynia automat, ogromny bagażnik, dobre zawieszenie. Cena w stosunku do wyposażenia i jakości - do zaakceptowania. Marka nie tracąca dużo na wartości. Extra!
3,4
~sileo
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Po 100 tys km słyszalna praca skrzyni biegów, ASO Hondy stwierdziło, że to normalne, poza tym jak to ocenili w 3 letnim aucie przebieg powyżej 100 tys km to rzadkość. Dla nich klient Hondy Civic to dziadek, który robie 30 tys km na 3 lata (Skrzynia biegów)
3,3
~Tom
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Auto przeciętne ze względu na mułowaty współcześnie silnik. Konkurencja z turbo odjechała daleko. Ja wybrałem Civica tylko ze względu na dobrą cenę na wyprzedaży, poza tym jeździ nim głównie żona, a ona nie potrzebuje osiągów, dla niej liczy się kolor auta, a nie silnik ;)
3,6
~Bob
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Myślałem, że Honda to nadal Honda, ale się zawiodłem. Silnik to wozidło dla emerytów, które trzeba katować, a i tak przy tej masie nie jedzie. Elastyczność nie istnieje - np. chcesz przyspieszyć na IV biegu sprawnie od 60 km/h - zapomnij, od razu redukuj do 2-ki ! Nie zapominaj dolać oleju jak kręcisz silnik - mój bierze ok. litra na 8000 km...Na autostradzie wszystko fajnie dopóki ktoś nie zajedzie drogi, wtedy redukuj z VI-tki do...
3,4
~Noris
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Auto wybrałem ze względu na przestrzeń, bagażnik i cenę na wyprzedaży, ale mnie akurat bardzo rozczarował silnik, może przyzwyczajenia z dieslami ze sporym momentem obrotowym robią swoje....teraz kupiłbym wersję z dieslem 120 KM 300 NM, gdyby była tańsza.....
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX
6,1
7,6
8,9
~Jocker07
Tourer Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Szkoda że w2016 nie było 6 stopniowych automatów. Dlatego mój wybór padł na 6biegowego manuala ale nie żałuję. Skrzynia sprawuje się bez zarzutu. (Skrzynia biegów)