Ocena kierowcy - Honda Civic VII Coupe

Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Civic VII Coupe 1.7 i 125KM 92kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Samochód ma świetne spalanie względem mocy jaką posiada. Jest też dość lekki i 125 km silnik radzi sobie całkiem nieźle, udawało mi się nim objechać sporo mocniejszych aut. Dramatem jest jednak jego trwałość (silnik, skrzynia biegów). Mam za sobą dwa remonty silnika (2 x uszczelka pod głowica, gdzie za drugim razem planowałem zarówno głowice i blok), remont skrzyni biegów (wymiana łożysk), wymiana sprzęgła no i znowu chyba będzie coś działo się że skrzynia go zgrzyta przy wrzucaniu 3.
Dynamiczny, mało pali. Posiada wadę fabryczna i około 200-250 k km wydmucha uszczelkę pod głowica. Aż żal się robi jak chłopaki na grupach i forum zgłaszają ten problem.
Posiada wadę fabryczna i w okolicach 150-200 k km trzeba zmienić łożyska. U mnie koszt nieco ponad 1k zł za części. Teraz zgrzyta przy zmianie biegów.
Bez zarzutów, ale trochę nijaki.
Jestem bardzo zadowolony. Jest ocynk i to widać, od 5 lat nic z nim nie robiłem i wszystkie nadkola jak na razie zdrowe. Próg ma tylko minimalną kropkę rdzy.
Znośna, chociaż jakoś trochę słaba przy cofaniu, ale nie ma tragedii.
Wszystko ok. Samochód naprawdę bardzo pojemny, aż zaskakująco dużo miejsca dla pasażerów. Bagażnik też sporo pomieści, mimo że to kuferek
Ok, świetnie grzeje w ziemię
Rewelacja jak na tą wielkość samochodu. Nawet w większych samochodach było mi ciaśniej.
Średnio, bo spalanie małe ale te drogie duże naprawy sporo kosztują
Z drobnymi usterkami jest ok.
Tutaj dramat

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 125KM 92kW [l/100km]