Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Raf 666, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Auto wspaniałe wzbudzjące zaciekawienie i ochy i achy. Nie dajcie się nabrać konkurencji - honda to honda! Ja szukałem auta 5 miesięcy a po jeżdzie testowej nawet nie było minuty zastanowienia. Po długich poszukiwaniach brałem pod uwagę jeszcze mazde 3 i hyundaia i30 ale one sądaleko poza civicem.
Rewelacja! Silnik 1,8 moc 140 KM kiedyś nawet o tym mi się nie śniło. Polecam wersję z silnikiem 1,8. Lepiej trochę dodać niż później żałować kupna 1,4
Doskonała i idealna - 6 biegow, krotki skok lewarka, precyzja, zero haczenia. Polecam przy 3 tys obrotów jak najczęściej wrzucać 5 i 6 a oszczędności w spalaniu będą natychmiast widoczne.
Bez zarzutu. Zawieszenie może lekko twarde, ale nie przeszkadza w jezdzie. Auto wspaniale zachowuje się w zakrętach i na śliskiej nawierzchni.Przedni spojler bardzo niski - trzeba szczególnie uważać przy podpiwniczonych garażach.
Z tyłu wiadomo na poczatku porażka i szok. Po przejechaniu paru kilometrów i zrobieniu kilku manewrów idzie się przyzwyczaić i nie stwarza to zupełnie problemu. Tylni spojler w nocy sprawia, że nie razi nas światło samochodów jadących za nami
Wszystko jest przemyślane i nie ma się do czegoś doczepić.
Bez zarzutu. Klimatyzacja automatyczna rezewelacja!!!
Auto z zewnatrz wyglada na małe ale to tylko złudzenie. Po wejściu miłe zaskoczenie - jest dużo więcej miejsca niż u konkurencji. Schowki i patent ze składaniem siedzeń rewelacyjny.
Całkiem spokojnie jest na niskich obrotach, ale w miarę ich wzrostu słychać miły pomruk. Mi nie przeszkadza a wręcz jest to miły odgłosik
Narazie miłe zaskoczenie - szczególnie w trasie gdzie udaje mi się spalać lekko ponad 6 litrów. W mieście od 8 do 9 w zależności od korków. Całkiem przyzwoicie. Na pewno lepiej niż konkurencja!
Cena przyzwoita. Za taki silnik, wyposażenie, gwarancję niezawodności przede wszystkim markę warto dać 70 tys. A poza tym jedno stwierdzenie mojego kolegi mechanika - hondy nie zobaczysz za często w warsztacie - nie dają mu chleba.
Na razie 5 z plusem. Wszystko gra!!!
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]