Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Cezi, 14 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Jestem zadowolony z zakupu mimo że myślałem o innym samochodzie.Jeżdżąc poprzednią wersją hondy przez 6 lat poznałem jej plusy i minusy.Przed zakupem odbyłem sporo jazd testowych innymi markami aut i tak naprawdę tylko honda miała to wszystko co mnie interesowało.Może są i lepsze auta ,ale Ja po 1.5 roku użytkowania nie żałuje swego ponownego wyboru.
O silniku trzeba wypowiadać się w samych superlatywach,przyjemny pomruk na wyższych obrotach,akceptowalne spalanie(zwłaszcza w warunkach miejskich)no i dynamika która czyni jazdę tym samochodem przyjemną i bezpieczną zarazem.
Czasem haczy ale są to sporadyczne przypadki i nie wpływają bezpośrednio na całokształt,który według mnie jest więcej niż zadawalający.
Posiadam wersje sport i niestety nasze wspaniałe drogi nie pozwalają czerpać przyjemność z jazdy samochodem o twardszej charakterystyce jak i nisko profilowych oponach.Ale jak się trafi równiutką dróżkę to miodzio.
Krótko mówiąc słabo.Gruby tylny słupek ogranicza bardzo widoczność,klapa pokrywy bagażnika i jej pozioma poprzeczka również nie pomaga(bardzo przydatne czujniki cofania), no i przód którego nie widać i parkujemy praktycznie na czuja.
Niby na początku wydaje się przekombinowane ale jest w tym sens, i za chwile okazuje się ze wszystko jest ok.Brakuje w podsufitce miejsca na okulary przeciwsłoneczne,mała rzecz ale irytująca.
Odparowywanie przedniej szyby za pomocą jednego przycisku rewelacyjne.Klimatyzacja jak i ogrzewanie w normie.
Jak na samochód klasy compact bardzo przyzwoicie ,zarówno z przodu jak i z tyłu.Trzeba dodać ze bagażnik w tym aucie jak i możliwość różnej konfiguracji tylnych siedzeń daje nam możliwość przewozu naprawdę sporych i całkiem niegabarytowych przedmiotów.
Ani bardzo cicho,ani bardzo głośno .
Tutaj powiem ze jest dobrze.Poruszając się praktycznie tylko w ruchu miejskim (a więc stojąc w korku)spalanie kształtuje się w wysokości 8-10litrów.Trasa przy stałej prędkości ok 130/km to 6.5 litra na 100.Jak na samochód 140 konny uważam ze są to bardzo przyzwoite wyniki.
Tani nie jest, ale za bezstresową jazdę(mam na myśli niezawodność)jak i relatywnie niską utratę wartości trzeba zapłacić.A tak na marginesie konkurencja nic nie jest tańsza , ma tylko więcej możliwości konfiguracji danego auta.
Skrzypiący pedał sprzęgła (ponoć ten typ tak ma)a nie powinien.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]