Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

gresus, 11 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Silnik : 8.9 do 100, 215km/h juz jechalem a jeszcze byla mala rezerwa, zaden 2.0tdi nie skoczy mowa oczywiscie o 140KM:).
Bardzo udany hatchback nawet dla rodziny 2+2, genialny system skladania tylnych siedfzen i tylnej kanapy, przestrzen bagazowa naprawe duza jak na te gabaryty zaden inny hatchback nie moze sie ym pochawlic, super sylwetka ktora dlugo jeszcze nie umrze, tylne wydechy - mala rzecz a cieszy (szkoda ze w nowej wersji to zgublili), fajna dynamika, 6 skrzynia no i to wnetrze.
Uwazam autko za bardzo udane, 1.8 daje frajde z jazdy ale trzeba wysoko krecic, silniczek chodzi cichutko z lekkim pomrukiwaniem, elastycznosc tak jak mowie na wyzszycj obrotach ok nizej trzeba uzbroic sie w cierpliowsc.
Tuatj daje doskonale ale daltego ze podoba mi sie krotki drazek, ale biegi wchodza plynnie, fajnie przeskakuja jak w ukladance.
No coz nie jes to limuzyna ale tragedi nie ma, jednak staram sie omijac duze dziury, ale na autostradze jest git.
Ja nie narzekam, nawet tylna klapa mi nie przeszkadza jak innym.
Moim zdaniem wzor, uszyte na miare, wszystko pod reka, zreszta wnetrze bylo jednym z elementow dla ktorego kupilem ten samochod, acha nie wiem co macie z tym trzeszczeniem ale mi nic nie trzeszczy a autko ma przejechane 164000km macie co niektorzy pechowe egzemplarze.
Uwazam ze bardzo dobrze, ja mam podgrzewane siedzenia i skore wiec jeszcze lepiej bo w tylek grzeje.
Kierowca spoko, pasazerowie uwazam ze tez nie narzekaja 2+2 jest ok.
Prtzy wyzszych predkosciach slychac silnik i szumy ale jak w kazdym aucie ale do 150km/h moimk zdaniem mozna swoboddnie gadac. Co moze denerowowac po zatankowaniu mozna uslyszec jak paliwo lata w baku ale nie jest to jakies denerwujace chyba ze sie o tym mysli.
I tutaj sie zaskoczylem w samym miescie wzial mi wg kompa 10.5, wg baku 11.8 (szok), potem 9.5 na baku i 8,6 na kompie, na trasie to raz mi wyszo 7.2 a raz 6.1 takze zalezy jak sie jedzie ale potrafi i milo zaskoczyc i niemile zadziwic.
JA kupilem uzywanego ale jednak cena wysoka, ale porownujac go z fiatem czy fordem a nawet z vw chyba bym obrazil honde, brat ma crv i nie zamieni na inna marke poki co ewentualnie bmw.
Nie ma oceny bardzo dobrze ale to wzor niezawodnosci, mam go 6m-cy i poki co nic nie zrobilem, jedynie co to wymiana oleju, rozrzad na lancuszku wiec nie martwie sie tym, poki co baja.
Jak powyzej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]