Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Marcin, 10 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Auto należy do moich rodziców, ale jeżdżę nim dużo i często, więc mogę śmiało polecić. Wady: jest sztywne zawieszenie (mojemu ojcu nie odpowiada), twarde i średniej jakości plastiki, delikatny czarny lakier (polecam inny kolor). Zalety: mocny silnik, 6biegowa skrzynia, świetny wygląd, niezawodność i poczucie bezpieczeństwa (5* NCAP), dobre wyposażenie. Gdyby było mnie stać na odkupienie auta od rodziców to bym kupił. Bo to auto jest naprawdę godne polecenia. Kwestia gustu, nie każdemu się podoba. Dla mnie Civic jest piękny. Wersja sport tylko jeszcze podkreśla i tak sportowy wygląd auta. Polecam. aaa i trzyma cenę w przeciwieństwie do włochów czy francuzów.
Trudno coś zarzucić, pracuje równo, cicho, ma moc.
Znacie to uczucie kiedy bijacie nóż w lekko roztopione masło? Tak właśnie zmienia się biegi w tym aucie!
Idealnie trzyma się drogi, doprowadzić to auto do poślizgu to tak jak rozczochrać fryzurę Kojaka - nie da się!
Kusiło mnie żeby zaznaczyć przeciętnie, jednak dzięki bocznym lusterkom właściwie problem widoczności do tyłu jest wyeliminowany, ponieważ są bardzo duże. Ja mam w swojej wersji czujniki parkowania, więc brak widoczności przez tylną szybę dodatkowo nie jest istotny dla mnie.
Wszystko jest na swoim miejscu. Niczego nie muszę szukać.
Nie mogę na dłuższej trasie znaleźć optymalnej temperatury klimatyzacji dla siebie. Mimo, że najpierw ustawiam 22 stopnie, to zawsze dochodzę do 28 i nadal jest mi zimno. A jestem z tych co reguluję klimę raczej na zimno niż ciepło.
Miejsca jest akurat. Siedziałem też z tyłu i przy moich 182 cm jest ok.
Mogłoby być trochę ciszej. Szczególnie przez sztywne zawieszenie i 17 calowe felgi przebija się nie nierównościach niemiły tępy dźwięk z amortyzatorów. Przy wysokich prędkościach jest znośnie moim zdaniem, zapewnie głónie dzięki 6-temu biegowi.
Zużycie paliwa.. jak ktoś potrafi jeździć. Moja mama w mieście zużywa 11,5 litra, ja potrafię 8,5l. Wszystko w zależności jak używa się skrzyni biegów. Na 6 biegu można już jechać przy 50 km/h. Silnik jest elastyczny. Ceny przeglądów w Honda Karlik są raczej normalne. Naprawa brak bo to Honda.
Auto nie miało jeszcze żadnej usterki, małe przebieg, więc trudno też powiedzieć, czy to legendarna niezawodność Hondy czy po prostu zbyt krótki czas na tego typu opinie.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]