Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Kampirra, 3 lata temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Silnik : Silnik dynamiczny, oszczędny i bezproblemowy
Zawieszenie : Usterek nie było, jednak zawieszenie jest bardzo twarde i głośne i jest to głównym mankamentem auta.
To auto można kochać albo nienawidzić;-) Wybrałam je ze względu na liczne dobre opinie, ale w skrócie po pewnym czasie użytkowania określam je jako niezawodne, oryginalne i piękne, ale dość siermiężne. Do tej pory Hania nie zawiodła mnie pod względem technicznym, jednak komfort pozostawia odrobinę do życzenia. Pozostaje kwestia- co jest dla kogo istotne.
Silnik bez zarzutu, choć nie jest to jak wiadomo turbo i nie startuje jak doładowana rakieta. W porównaniu do innych wolnossących benzyniaków jest naprawdę dynamiczny i oszczędny. Auto przyjemnie się rozpędza, aczkolwiek trzeba pamiętać, że lubi wysokie obroty. Mimo to uważam, że zapewnia rozsądny stosunek między osiągami i spalaniem.
Nie mam zastrzeżeń krótki skok i precyzja, bez usterek.
Prowadzenie auta jest dość komfortowe, choć przy większych prędkościach na trasie mam wrażenie "pływania". Być może jest to kwestia czułego układu kierowniczego, ale utrzymanie samochodu w torze jest męczące i wymaga ciągłego kontrowania. Ponadto zawieszenie auta to niestety najsłabszy punkt. Nieprzyjemnie twarde i głośne.
Lakier bardzo delikatny, podany na zarysowania nawet paznokciem. Posiadam kolor Milano Red. Mimo to, że zakupiony samochód posiadał odpryski czy poprawki lakiernicze brak śladów korozji.
Trzeba się przyzwyczaić. Tył dość zabudowany plus spoiler, boczne szyby również. Z biegiem czasu przywykłam i nawet spoiler nie robi różnicy, ponadto boczne lusterka są duże i tak naprawdę całe auto dobrze widać.
W porządku, choć początkowo kokpit był uciążliwy. Na plus stosunkowo duży bagażnik w klasie, naprawdę dużo miejsca na tylnej kanapie, Magic Seat i drzwi otwierane pod kątem prostym. Aczkolwiek samochód jest dość niskim kompaktem, nie czarujmy się;-)
Nie mam zastrzeżeń, działa sprawnie.
Dla pasażerów naprawdę spora przestrzeń na tylnej kanapie, Dla kierowcy- mnie jako kobiecie pasuje, ale wyższej czy tęższej osobie może być ciasno.
Auto jest dość głośne, zwłaszcza jeśli chodzi o zawieszenie. Silnik pracuje raczej przyjemnie.
Użytkuje dwa lata, poniosłam tylko koszty eksploatacji, ceny rynkowe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

Honda Civic VIII Hatchback 5d