Lista ocen Honda HR-V I (63) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~saxophone007
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
pierscienie na tlokach do wymiany, pije duzo oleju ! latwo spalic sprzeglo, szczegolnie pod gorki, spalilem w kolejce do galerii na slimaku w korku poruszajac sie co kilka metrów ostro pod górę. uszczelka pod pokrywa zaworow chyba raz wymieniona juz musi byc wymieniana czesciej no i oczywiscie GAZ, ten samochod nie lubi gazu, raz ze spalilem cala instalacje i po roku zalozylem nowa to kontrolka silnika pali sie non stop. Boli go KATALIZASTOR a...
~cumelek@poczta.fm
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Problemem tego auta jest buczacy tylny most. Czesciowo problem eliminuje okresowa zmiana oleju w moscie (nie jest niestety darmowy...), ale nie do konca redukuje to buczenie. Nowe auto nie mialo tego efektu, ale z czasem jest coraz gorzej. Mialem juz nawet przez to wymieniany tylny most i efekt byl tylko przez jakis czas. Pomijam fakt, ze w kilku serwisach nie wiedzieli co to wogole za problem i najpierw wymieniali lozyska w kolach, bo...
~White Tiger
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Brak usterek :-). Po ostrych jazdach terenowych przez 2 lata sprawdziłem samochód na bieżni serwisowej. Przednie amortyzatory 70%, tylne 55%. Ze skruchą mogę przyznać, że nie oszczędzam tego samochodu, jakiś czas temu skrzywiłem podporę wału korbowego dostarczającego napęd do tylnego mostu - ciutkę za mały prześwit :-). Podpora naprawiona za 30 zł.
~mrew@op.pl
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
To jest największy atut tego auta. Zresztą w zestawieniu samochodów (Dekra chyba) jest w pierwszej dziesiątce najbardziej niezawodnych samochodów. Trzeba tylko regularnie serwisować i po sprawie (w serwisie mnie nie lubili bo przyjeżdżałem tylko na wymianę oleju :-).
~Rafał rw@honda.gda.pl
Minivan 1.6 i 16V 4WD 124KM 91kW
Wiadomo - japońska technologia! Nie tam żadne pełzające poniemieckie bunkry ze stajni VV. Nie ma konieczności składania wizyt w ASO za wyjątkiem obowiązkowych przeglądów. Jeżeli robimy to regularnie jak zalecono to każda Honda odwdzięczy się długim i bezawaryjnym użytkowaniem.
~Duki
Minivan 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW
Sama z siebie pękła przednia szyba. Może dostałem kamieniem, ale nie zauważyłem. Wymieniono w ramach AC. Samochód jest bezwypadkowy więc to nie to. Być może sztywność karoserii nie jest zbyt wysoka i powstały naprężenia. Jeśli tak to warto mieć AC :)
~Hubert
Minivan 1.6 i 16V 4WD 124KM 91kW
samochód nie kupiony od herr Wolfa z Werhmachtu z zacięciem do tjuningu, co jeździł tylko po zeitung. Tylko rzeczywiście z niemieckiego serwisu Hondy - więc rzadnych wad HONDA zadbana, regularnie serwisowana ich nie ma !!!
~fefonka
Minivan 1.6 i 16V 4WD 124KM 91kW
Mam problem ze sprzęgłem. Wpada mi do połowy i w pewnych sytuacjach chwyta na różnych wysokościach. W ASO pytałam i powiedzieli mi, że jest to nieprawidłowe zjawisko. Czy ktoś ma podobny problem???????? Napisz: fefonka@interia.pl
~moded
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Nigdy przez 5 lat uzytkowania mnie nie zawiodl!!! Nie kiwnalem palcem zeby cos naprawiac!!! Zmieniam tylko olej i raz zmienilem klocki hamulcowe!!! Tak to jest autko nie do zdarcia!!!!!!!
~J
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Absolutnie nic się nie psuje. Nawet akumulator i wydech ten sam od nowości. Po 12 latach skorodowały ranty tylnych błotników. Wymienione łączniki tylnego stabilizatora.