Lista ocen Honda Jazz II 1.2 78KM 57kW 2002-2008 (103) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 132 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
Wahałem się, czy nie obniżyć oceny za problemy ze skrzynią, ale problem występuje dość rzadko, a koszt naprawy nie jest zbyt wygórowany i moim zdaniem niesłusznie zaniżyłoby to ocenę za całokształt. U siebie zrobiłem to na początku, zaraz po zakupie (w momencie kupna wiedziałem o usterce) i od tej pory zero problemów pewnie jeszcze na kolejne co najmniej kilkadziesiąt tys. km. Poza tym nic się nie psuje i samochód nie ma żadnych poważnych...
~Paweł
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
No cóż. Podobno hondy są niezawodne. Mimo wymiany komputera oceniam wysoko ten samochód. Odjąłem jedną gwiazdkę za to że nie dostałem żednej informacji od dealera że trzeba wymienić ten element. Gdybym nie szperał po internecie po grupach dyskusyjnych to nigdy bym się nie dowiedział że coś jest nie tak. Nawet na oficjalnej stronie hondy nic nie jest napisane o konieczności wymiany. Na zachodzie to nie do pomyślenia. To oczywiście nie jest wina...
~Stefano
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
Ogólnie auto się nie psuje, ale lepiej żeby tak było bo części koszmarnie drogie. Był problem z silnikiem i akumulatorem. Przy wyczerpanym akumulatorze serwis Hondy orzekł uszkodzenie czujnika przechyłu, następnie zawołali za nowy akumulator 600 zł (w sklepie 180 zł). Potem zawiesił się i zepsuł czujnik odprowadzania spalin, za wymianę którego na nowy w serwisie Hondy zapłaciłem 1700 zł.
~hsiemion@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
W ciągu tych kilku miesięcy wymieniony został komputer z powodu zbyt dużego zużycia paliwa. Niestety na razie efekty są mizerne. W początkowym okresie eksploatacji wystąpiło zjawisko przybywania oleju w silniku co świadczyć może o zbyt dużej ilości podawanego do spalania paliwa /a może o uszkodzeniu pierścieni tłoka/. Honda ma to zjawisko proste wytłumaczenie - "chrzczone paliwo".
~Butrus
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
brak usterki uniemożliwiającej jazdę lub konieczność wizyty w serwisie, wymieniony po 60tyś. stojan fotela kierowcy, 2 żarówki z przodu, ale... pojawiło się ognisko korozji na klapie tylnej ( po2 latach!!!) do usunięcia na następnym przeglądzie gwarancyjnym ponoć niewiarygodnie sporadyczna przypadłość a jednak
~qrek4
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
Stanąłem kiedyś na drodze, włączyła się kontrolka silnika. Po chwili jednak odpaliłem i dojechałem jeszcze do mechanika jakieś 20 km. W/g kompa był to czujnik położenia wału ale w rzeczywistości okazało się że wystarczy wymienić świece i przestrzegam tu wszystkich to auto ma ich 8!
~Maciek
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
Jak dotąd - nic się nie dzieje i jestem pewien, że nic się dziać nie będzie. Autko jest jednak zbyt nowe, żeby można było powiedzieć coś bardziej konkretnego. Autko jest produkowane w Japonii, wiec tym bardziej powinno być bezawaryjne. Ocena 5 wystawiona "awansem".
~greg_75
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
nie do przyjecia fakt ze w japoncu mogla wystapic usterka polegajaca na rozszczelnieniu masy uszczelniającej zgrzewy laczace dach z blotnikami tylnymi - efekt woda w bagazniku, naprawa wykonana, zobaczymy czy skutecznie wykonana?????
~przeciętny_kierowca
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
Auto miałem 3 lata od nowości i na trzecim roku pojawiły się lekkie ślady korozji od wewnątrz w tylnej klapie - oj, rozczarowanie, serwis naprawił ale sprzedałem auto. (strach pomyśleć co po np.6 latach)
~Marcin - 2 komentarz
Hatchback 5d 1.2 78KM 57kW
Przy 80 tys. włączył się kontrolka \"mil\" - pomarańczowa, auto niestety musiało odwiedzić serwis gdzie po jakimś czasie(parę dni)usunięto awarię - na szczęście było jeszcze na gwarancji