Ocena kierowcy - Honda Jazz III

Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Konkretnie bardzo niskie spalanie jak na taką moc
Auto dla każdego kto mieszka w mieście, pakowne (przemyślnie i bardzo łatwo składane siedzenia - system magic seats) połączone z niskim spalaniem, dość dużym momentem czyni z Hondy Jazz auto godne polecenia każdemu.
Jak to Honda - wysoko się kręci. Auto lubi wysokie obroty. Przy niższych prędkościach cicho, 110-130 słychać silnik (w mojej wersji posiadam głośność radia zwiększającą się wraz z prędkością więc jest ok). Na niskich obrotach nie słychać silnika w ogóle. Świetna jednostka 1.4 100KM
Elastyczna na piątym biegu pojedzie nawet 40 na godzinę i się nie zadławi. Przełożenia bardzo długie do pozwala jeździć oszczędnie.
Mimo wysokiego \"wzrostu\" doskonale trzyma się drogi. Nie za twarde, nie za miękkie. Dla mnie w sam raz.
Przestronna przednia szyba, chowane tylne zagłówki, ogromne lusterka boczne. Jeżeli chodzi o mnie to widoczność jest doskonała.
W wersji Comfort troszeczkę lepsza tapicerka, jakość wykonania na dość wysokim jak na tą cenę auta poziomie. Wszystkie przełączniki pod ręką, sterowania radiem z kierownicy, dostęp do wszystkich funkcji \"komputera\" z kierownicy.
Klimatyzacja automatyczna bardzo sprawna, podgrzewane lusterka, tylna szyba, dodatkowe \"dmuchanie\" na przód.
Sam jestem obszerny więc uważam że miejsca jest dużo :) Poważnie mówiąc jest go wiele, z przodu jak i z tyłu. Tylna kanapa posiada dwa położenia co dodatkowo pomaga nam znosić kilometry. Wygodnie i komfortowo.
W środku cichutko, jedynie przy wyższych prędkościach trochę słychać silnik.
Wydaje mi się że auto nie ma równych w swej klasie. 6,2 litra w lecie przy włączonej klimie w korkach. Sto koni pod maską. Więcej nie trzeba nic pisać.
56000 za nowy samochód. W tej cenie otrzymujemy \"wszystko w kolorze nadwozia, kierunki w lusterkach, elektryczne szyby z przodu i z tyłu, alusy, głośniki z przodu i z tyłu, kurtyny i poduszki dookoła, składane lusterka, automatyczną klimę, lakier metalic, usb i masę innych bajerów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,1