Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Dawid, 4 lata temu
Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Auto lekkie, szybko rozpędza się. Auto małe z zewnątrz a przestronne w środku
W tamtach latach Koreańczycy zrobili małe auto o parametrach średniego. Dzisiaj byloby to nie do pomyślenia. Nowsze auta tej klasy mają bardziej dziadowskie plastiki, siedzenia, krótsze biegi itp. Świetne auto do miasta, w trasie też daje radę. Wygodne siedzenia, sprawny silnik, niska masa, twarde zawieszenie. Lubię jeździć tym autem. Zachęca do szybkiej jazdy
No kochani tutaj mamy motor, który jest prosty, niezawodny i pozwala na normalną a przy umiejętnościach wykorzystania nawet dosyć dynamiczną jazdę. U mnie przechodzi katy, na wysokich obrotach potrafi ciekawie wybrzmieć. Nawet nie chce się spocić. Do miasta wystarczający, w trasie też da radę. Ze względu na dynamiczną jazdę robię dolewki oleju. Uzupełnienia są mniejsze odkąd przeszedłem z 5W40 na 5W30 Dla większej frajdy zdecydowanie zamieniłbym motor na taki o mocy ponad 100 KM czyli 1.5 CRDI 110 KM lub 1.6 106 KM
Wielki plus za długie przełożenia. Na dwójce mamy prawie 100km/h. W A4 B5 1.8 przy 140 km/h na 5 biegu miałem delikatnie wyższe obroty niż tu. Na 1 biegu auto mocno wyrywa do przodu. Wsteczny haczy ale ten typ tak ma. Czas najwyższy też zmienić olej w skrzyni
Auto twarde, z krawężnika nie zjeżdża a spada. Pozwala na wiele w zakrętach, buda zbytnio nie przechyla się. Nie lubi nierówności na drodze oraz dziur (wszystko czuć). Dobre "płaskie" opony i można jeździć jak gokardem. Wspomaganie ciężkie, opór na kierownicy jest jak w starszych niemieckich autach ale to na plus
Ruda lubi tylne nadkola z racji cienkiej blachy oraz zalegającej wilgoci w piachu, który utrzymuje się po wewnętrznej ich stronie. Nie wiem czy w egzemplarzach po lifcie rozwiązanie konstrukcyjne zabezpieczenia nadkoli zostało poprawione. Lakier mocny, twardy, dobrze się utrzymuje na przestrzeni czasu
Widać wszystko jak należy
Wskaźniki pod ręką, żadnych udziwnień
W zimie dobrze grzeje ale szyba przednia dosyć mocno paruje. Gdy jest wilgoć w aucie to szyba przednia potrafi zamarznąć od wewnątrz i trzeba skrobać ją od środka
Rewelacja. W BMW F10 z przodu tyle samo miejsca. Z tyłu też nie narzekają. Ostatnio usłyszałem od osoby z tylu że fajnie się tu siedzi. Ja mam 192cm i auto jest dla mnie prawie idealne. Prawie bo kierownica regulowana jest tylko w jednej płaszczyźnie góra - dół. A siedzę tak, że widać mnie w szybie u pasażerów :) Nie widzę dużego wyboru aut o takiej przestrzeni z przodu i wysokiej szybie przedniej. Mini van pełną gębą
Na jałowym w ogóle nie słychać silnika. Nie raz usłyszałem "jaki on cichutki". Przy 140 można normalnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Przy wysokich obrotach drze się głośno i przyjemnie
Nudzi mi się bo nie chce się psuć :)
Auto niedocenione, mało znane stąd tanie a niezawodne
Łożysko koła przedniego
Hydrauliczny popychacz zaworowy - koszt nieduży, sama część kilkadziesiąt zł Skorodowane sanki zawieszenia przedniego - koszt nowych ponad 600zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]

6,8