Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Michał K, 9 lat temu
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Getz 1.4 97KM 71kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Kupiłem używany z przebiegiem 20 000. Samochodem zrobiłem 100 000 km. W tym czasie poza materiałami eksploatacyjnymi wymieniłem - łączniki stabilizatora (dwa razy, bo za pierwszym razem kupiłem za tanie, drugie z napisem "made in korea" służą do dziś), gumy stabilizatora oraz poduszkę pod skrzynią biegów (guma się rozwulkanizowała - usterka była tak nietypowa, że części tej nie było, ani w magazynie w Polsce, ani w Europie, musiała przyjechać z Korei). To wszystko. Więcej usterek nie było. Silnik 1,4 97 KM jest naprawdę fajny. Przyspiesza bardzo przyjemnie. Samochód na pewno nie jest zawalidrogą. Pragnę, podkreślić, że nie jest to BMW M5, ale w swojej klasie ten silnik jest naprawdę bardzo dobry. Bardzo ochoczo wchodzi na obroty. Spalanie jest zupełnie akceptowalne i nie odbiega od innych silników tej mocy i pojemności. Mamy z żoną dwa samochody i stwierdziliśmy, że Getz jako drugi ma u nas dożywocie. Po prostu tak bezproblemowych samochodów już się teraz nie robi i innego tak wdzięcznego, niewymagającego nakładów po prostu nie znajdę. Na koniec - tata mnie tak wychował, że wszystkie mechaniczne przedmioty w moim otoczeniu zawsze muszą działać idealnie - tak jak je skonstruowano i wypuszczono z fabryki. Niedopuszczalne są żadne niesprawności. I Getz mimo coraz większego przebiegu i upływu lat nie zmusza mnie do walki z usterkami - choćby najmniejszymi :)
Karoseria : rdzewieją ramiona wycieraczek
Karoseria : pojawiły się ostatnio ogniska korozji na tylnej klapie przy klamce
Zero problemów. Żadnego zużycie oleju itp.
Do dzisiaj drążek zmiany biegów pracuje tak jak na początku. Na autostradzie przydałby się 6 bieg, silnik spokojnie by pociągnął.
Jak na tę klasę samochodu oczywiście.
Dmuchawa nie jest wzorem wydajności. Mogłaby dmuchać mocniej.
Przy dwóch osobach nie odnotowałem żadnych problemów. Plastikowa zabudowa boków bagażnika jest moim zdaniem niepotrzebna. Nie wiem co daje, a zmniejsza przestrzeń bagażową.
Jest tańszy od innych marek, bo ludzie nie potrafią samodzielnie wyciągać wniosków i chcą mieć volkswagena jak sąsiedzi i bo tak radzi "Pan Henio".
Praktycznie zero awarii i usterek. Przez 100 000 km na popsute części wydałem poniżej 500 zł.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 97KM 71kW [l/100km]