Ocena kierowcy - Hyundai Getz

mijan8@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 88KM 65kW
Rok produkcji 2007
Hyundai Getz 1.5 CRDi 88KM 65kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam autko innym w tej wersji silnikowej. Niestety nie jest dostępna wersja 110KM :(( Aż boję się pomyśleć co potrafi na mocniejsza wersja przy tak niewielkiej masie.
Polecam auto bo jazda z tym elastycznym silniczkiem jest na prawdę przyjemna. Hamulce już sprawdzone są dobre:))
Elastyczność tego samochodu zaskakuje nawet przy prędkości powyżej 100km/h. Wyprzedzanie tym samochodem to sama przyjemność. Malutki mankament to nieprzyjemne buczenie np na 4 biegu przy stałej prędkości 50km/h.
Skrzynia w porządku choć wsteczny nie zawsze chce wejść za pierwszym razem.
Na razie nie słychać żadnych nieprzyjemnych dźwięków przy pokonywaniu nierówności. Prowadzi sie dobrze.
Widoczność dobra tylko czasami przeszkadzają przednie słupki które są szerokie.
Ogólnie jest w porządku choć dość długo się nagrzewa jak dla mnie. Nie wypowiadam sie na razie o klimatyzacji bo jej jeszcze nie używałem. Auto kupione w grudniu.
Przestrzeń dla wszystkich, jak na tą klasę samochodu wystarczająca choć zauważyłem ze na polski rynek są sprowadzane obecnie samochody bez dodatkowej regulacji.
Nie slychać żadnych stuków z zewnątrz.
Co do zużycia paliwa to trochę więcej spali niż podaje producent. U mnie dochodzi do 6l na 100km (ciężka noga :). Cena pierwszego przeglądu wg zapewnienia dealera to koszt okolo 400zł przy 15000km; przy 30000 około 600zl, jest do przyjęcia biorąc dla porównania toyote która średnio jest o 150zl droższa
Ciężko się wypowiedzieć po przebiegu 2000km. Na razie jest ok. Nic sie nie dzieje :))
Na razie żadnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 88KM 65kW [l/100km]

5,2