Lista ocen Hyundai Matrix (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek_27
Minivan 1.8 122KM 90kW
Climatronik chłodzi i grzeje.Nie do końca jest precyzyjna obsługa.Zdarzało się,że klimatyzacja sama się włączy.Jeśli strumień powietrza jest ustawiony na przednią szybę klima(przeważnie)sama się włącza za każdym uruchomieniu silnika.W tedy zawszę muszę ją wyłączyć.Przy włączonej klimie,jest słabe hamowania silnikiem.
~Jarek (Pomorze)
Minivan 1.6 103KM 76kW
Niestety szyby łatwo i szybko parują. Oczywiście po włączeniu klimatyzacji problem znika, ale też nie o to chodzi, żeby była ona cały czas włączona. To mój pierwszy samochód z klimatyzacją, nie jeździłem nim jeszcze latem (mam go od miesiąca) ale mam nadzieję, że dopiero wtedy docenię jej zalety i funkcjonalność.
~Jacek agnieszkasambor@interia.pl
Minivan 1.5 CRDi 110KM 81kW
Bardzo dobre, klima działa błyskawicznie, z grzaniem trochę gorzej ale czego wymagać jak jest - 20 mrozu a jeździ się na odcinkach kilku km, w innych okresach i dłuższej jeździe jest dobrze, dość szybko się nagrzewa. Ja mam klimatronik lux wynalazek polecam jak ktoś będzie kupował.
~Alek
Minivan 1.6 103KM 76kW
Nawiewy są dobrze przemyślane ale nie jest to szczyt możliwości. Z drugiej strony ciężko wymagać np oddzielnych nawiewów również dla pasażerów siedzących z tyłu ale po tak miłych niespodziankach w innych kategoriach moje wymagania wobec nawiewów również wzrosły
~ZWIERZAK
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Klima dość dobrze chłodzi i ogrzewane też jest OK pomimo dość dużego wnętrza. Klima niestety dość mocno obciąża ten nie mocarny silniczek, więc po załączeniu się kompresora, mocno czuć, że właśnie się włączył.
~Piotrek
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Mimo, że diesel bardzo szybko się nagrzewa. Już po 2-3km leci ciepłe powietrze. Bardzo wydajna klimatyzacja szybko schładza wnętrze i osusza szyby. Dobre nawiewy na tylną kanapę.
~Kalodont
Minivan 1.5 CRDi 110KM 81kW
W normie, z ogrzewaniem trzeba zaczekać na silnik diesla. Klimatyzacja działa bardzo wydajnie. Miło, że producent przyciemnił tylne okna w aucie, dają trochę wytchnienia w upalne dni.
~Krzysztof
Minivan 1.6 103KM 76kW
Jest dobrze - szybko się nagrzewa, nieźle chłodzi. Często parują szyby, ale od tego jest klima. Zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb tylnych, bo okna mają dużą powierzchnię
~Jan
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Wentylacja ok. Klima u mnie nie działa, Być może trzeba ją napełnić, być może o coś innego.Jak na razie nie znalazłem czasu żeby sprawdzić w warsztacie.
~Jarek (Pomorze) part. II
Minivan 1.6 103KM 76kW
Bardzo dobrze, choc rzeczywiscie w deszczowe dni i zima musze sie wspomagac klmatyzacja, zeby usunac mgielke z przedniej i bocznych szyb.