Lista ocen Hyundai Santa Fe I (57) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bojesiewody
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Są irytujące drobiazgi, które potrafią się zepsuć - klapy mieszalnika powietrza, czasami szyba elektryczna nie chce się podnieść. Nic przez co nie mógłbyś spać w nocy. Kwestia naprawy tych usterek zaczyna się od "dobra, kiedyś tam zrobię", przez "no dobra, ale trzeba się za to wziąć" aż do "przecież nie wydam 40 zł, żeby teściowa sobie mogła szybę otwierać, niech kochana mamusia w domu zostanie i sobie tam uchyla okienko".
~Frred
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Mój egzmeplarz ma ciężkie życie i grubo ponad 200 000 km - generalnie jest bezproblemowy. Zacinał się parę razy zamek klapy bagaznika, na początku wystarczyło trochę WD40, potem trzeba było wyjąć zamek i go przemyć. Proste i skuteczne, bo działa do dzisiaj. uszkodził się też przycisk świateł przeciwgielnych, tylnych - używany na allegro kupiłem za 17 zł + wysyłka. Wymieniłem sam w 30 sekund.
~Dominik
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Centralny zamek nie działał już po 3 tygodniach od kupna ( oczywiście auto odkupiłem , Tylna lewa szyba nie otwiera się (podobno jakieś kabelki ), i notorycznie przepala się podświetlenie deski i kokpitu. No i ostatnia drobna usterka wyskakuje mocowanie rolety. fotel kierowcy nie grzeje (tak było jag go kupiłem)
~Radek
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Z drobnych usterek, czujnik ABS (36pln), Guma na wachaczu (cały wachacz 178pln) , Pękła tarcza przód (wada materiałowa - tu dośc drogo 400pln za komplet) , Zapeczony cylinderek hamulca tył (naprawa 100pln) , ogólnie jak widać nic wielkiego.
~climton
Terenowy 2.4 i 16V 4WD 146KM 107kW
za krótko go posiadam, żeby dać obiektywną opinię, nic mi się nie zepsuło, raz zapalił się check po założeniu instalacji lpg, korodują również metalowe osłony podwozia, ale sama tzw. "buda" nie nosi zadnych oznak korozji
~obiektywny
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Gumy tłumika, żarówki podświetlania, żarówki w lampach, silniczek spryskiwaczy, wycieraczki, zegarek, wskazówka poziomu paliwa itp - nie jest źle, ale jakaś pierdołka cały czas się pojawia.
~mc_abra@op.pl
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
NIC! No dobra przyznam się, nie chciała odbijać mi klameczka od klapy bagażnika... psiknąłem WD 40 i git. To tyle mi się popsuło :) waszystko działa i raczej będzie działało długo, tak wygląda przynajmniej.
~mafiok
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Pewnie było to zakamuflowane przez sprzedającego ale na pewno skrzypią drzwi kierowcy i trzeba co jakiś czas je przesmarować,pojawiło się również skrzypienie sprężyny pedału sprzęgła.
~Sławek
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Wbrew opiniom o koreańczykach muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z auta. Do tej pory żadnych usterek . Normalna eksploatacja : olej , klocki , pasek rozrządu , filtry ;
Dziennik kosztów dla Hyundai Santa Fe I
8,6
11,8
12,2
~kawa
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
W autach santa fe \"kruszy sie\" kirownica od nowosci juz jets druga . Drugra wymieniona przy 95 tys km teraz jest 185 tys auto ma 6 lat a druga kirownica do wymiany ;/