Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee I

Michał --- mw@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 5.2 i V8 4WD 220KM 162kW
Rok produkcji 1994
Jeep Grand Cherokee I 5.2 i V8 4WD 220KM 162kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Fajny samochód - złaszcza z motorami 5,2 i 5,9l . W naszych realiach chyba jednak dla zapaleńców nie patrzących na ekonomiczne realia lub tych co lubią pakować pieniądze w autka a raczej wydawać je na stacji. JA tam lubię swojego Granda i choć mógłbym zmienic auto na inne - nie zamierzam - jeep to jeep!
Bardzo fajny motorek - praktycznie nie do "zarąbania", kiedyś na trasie "poleciał" mi wąż w ukłądzie chłodzenia, przejechałem bez wody jakieś 3 km... i nic. Pozielam opinię na temat motoru - to chyba najlepsza część tego autka.
Bardzo fajne wrażenia, zwłaszcza przy jeździe z włączonym "overdrive`m" -dłuuuuga dwójka. Można "objechać" niejedno autko.... hehe
Standardowo "lecą" gumowe elementy zawieszenia. Dla poprawy komfortu warto zrobić przynajmniej 5cm lift. [Ja zrobiłem to za jakieś 200 zł :-)] . Pomagają też większe kółka. przy oponach 265/70 R16 i małym lifcie autko wygląda bardzo bardzo ładnie i praktycznie [można wjechać na chodnik, tory tramwajowe itp, bez obawy o urwanie czegokolwiekw zaieszeniu].
Bez większych uwag. - jest ok.
Trochę za mało schowków na różne graty, przydał by się większy schowek z przodu i całe 2 din na zestaw audio!
Parują szybki, zwłaszcza w wilgotne dni, grzeje ok.
Z przodu - bez uwag, z tyłu - nie wiem - przeważnie jeżdzę swoim jeepem sam :-)
Mam założony tłumik progowy, wiec mój Grand pracuje jak T-34 z czterech pancernych [ w nocy gdy przejeżdzam po cichym osiedlu włączają się alarmy w samochodach stojących wzdłóż ulicy] ale za to jaki dzwiękV-8!!!! Z tego co pamiętam przed modernizacją - wyciszenie było ok.
mniej wiecej 18 do 25 lpg/100km. Trzeba z tym jakoś żyć. Z częściami nie mam problemów- ostatnio - w lutym 2005 wymieniłem czołową szybę za 590 zł! wiec nie ma co narzekać. Klocki po 150 zł też chyba są do przyjęcia.
w chwili obecnej starsze i na prawdę zadbane Grandy można kupić już za 30000. Takie auto, [o ile nie było katowane w terenie i jeśli nie jest złożone z dwóch lub więcej innych] warte jest swojej ceny. Pozdrawiam wszystkich miłośników Jeepów Grand Cherokee!
Od czasu do czasu trzeba wymienić jakąś żaróweczkę, czy przesmarować skrzypiące drzwi lu dokręcić plastiki- ogólnie jednak bez problemów.
kupiłem to autko po 60000 km i 5 lat temu. Wymieniłem w nim kilka rzeczy: Pompa wodna, akumulator, tarcze, elementy zawieszenia, chłodnica klimy i wody. Ale ogólnie jestem zadowolony. Silnik i skrzynia - bez problemów. Grand , przy odpowiedzniej opiece potrafi odwdzięczyć się swojemu właścicielowi niezawodnoscią - moje auto nigdy nie stanęło na dordze - i chwała mu za to!!!!.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.2 i V8 4WD 220KM 162kW [l/100km]

20,3