Lista ocen Jeep Renegade SUV (57) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
SUV 1.6 E-TorQ 110KM 81kW
To chyba najsłabszy punkt samochodu,silnik jest dość leniwy i paliwożerny osiągnięcie spalania poniżej 7 l (silnik 1.6 e-torq) graniczy z cudem-producent podaje 5 l poza miastem według mnie bzdura totalna ,sprawę pogarsza dziwne zestrojenie pedału przyspieszenia który reaguje na wciśniecie z dużym opóźnieniem.Realne spalanie to 8-9 przy normalnej jeździe swoją drogą ciekawe kiedy ktoś zrobi porządek z danymi które podaje producent a tym ile...
~PaB
SUV 1.4 MultiAir 140KM 103kW
Sprawny zwinny dobrze wchodzący na obroty silnik przy szybkim starcie niestety dużo pali przy spokojnej jeździe wystarczający. Jazda na paliwomierzu wystarczająca niestety za słaby na szybka jazdę po autostradzie . System start stop czasami niedopracowany . Silnik cichy. Mankament to ułożenie wlewu płynu do spryskiwaczy przy komorze bezpieczników.
~Jarek
SUV 2.0 MultiJet 140KM 103kW
Czuć że to diesel. W połączeniu z automatyczną 9-cio biegową skrzynią AT stojąc z zapiętym trybem "D" odczuwalne są wibracje. Jak tylko auto ruszy wibracje znikają. To trochę przeszkadza. Za to elastyczność napędu jest w tym zestawieniu bardzo dobra. Brakuje tylko mocy przy wyższych prędkościach. Do 120km/h jest wystarczająca.
~Paweł
SUV 1.4 MultiAir 140KM 103kW
Daje sobie radę jednak na autostradę ze względu na opory powietrza trochę za słaby. Spalanie benzyny większe o 2 litry/ 100 km od tego co podaje producent. Słabo działający system start stop. Potrafi wyłączyć auto po czym czasami uruchamia się komunikat system niedostępny. Jednak ogólnie może być
~Simon_r
SUV 2.0 MultiJet 170KM 125kW
Fiatowski Multijet II to podobno jeden z najlepszych i najbardziej niezawodnych diesli... na razie trudno mi to ocenić bo przejechałem zaledwie 60 tys. km. Natomiast jeśli chodzi o charakterystykę i moc to świetnie sobie radzi z moim Renegatem przyspiesza fantastycznie i bez ociągania.
~Użytkownik Renegade
SUV 1.6 E-TorQ 110KM 81kW
Silnik cichy, pracuje równo, ale niestety do obrotów około 3000 przyspiesza jak fiat 126p. Max moment obrotowy przy 4500 obr/min powoduje, że zaczyna zbierać się dopiero jak porządnie wkręci się na obroty. To powoduje wysokie spalanie, wiec najlepiej nie jest.
~aRekkk
SUV 2.4 MultiAir 2 Tigershark 185KM 136kW
Przed zakupem jeździłem 1.6 ale brakuje mocy a pali sporo postanowiłem ściągnąć z USA z silnikiem 2.4 z polecenia mechanika i jest rewelacja. W dodatku silnik świetnie znosi gaz. Średnie spalanie przy normalnej jeździe 10.5
~TwBalbina
SUV 1.4 MultiAir 140KM 103kW
Aktualnie bez zastrzeżeń. Radzę wykupić gwarancję + 3 lata, koszt 3100zl (max. przebieg 75 tys. dla gwarancj). Silnik multiAir a właściwie moduł MA - awaryjny kosztowny element , rekord przebiegu wg. ASO to ok 100 tys.
~Paweł
SUV 1.6 E-TorQ 110KM 81kW
Silnik dużo pali w zakresach jazdy miejskiej jak lubisz depnac w mieście to nawet 15 litrow/100 km. Najlepszy zakres jazdy na paliwomierzu to około 90km/h prz mniej niż 3000 obrotów. W tym silniku jednak brakuje mocy przy wyprzedzaniu
~Łukasz
SUV 1.6 MultiJet 120KM 88kW
1.6 MultiJet 120KM super silnik i polecam każdemu. Kompromis między spalaniem a dynamiką bo choć tylko 120KM auto daje radę na rondach w mieście, na autostradzie. Nie jest też jak na diesla jakiś mega głośny.
Jeep Renegade SUV