Lista ocen Kia Carens II (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RUMUN
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
W mieście, w zależności od pokonywanych odcinków od 8 do 9 l/100km. Na trasie - 120km/h, 4 osoby, pełny bagaż, Gdańsk - Bielsko-Biała, klima prawie cały czas, zużył 7,5 l/100km. Przy trasach z nieco mniejszą prędkością, do 110km/h, do 7l/100km. Części - nie są najtańsze, zwłaszcza, że aut tych nie porusza się po polskich drogach zbyt wiele. Na trasie 2 000km spotkałem ich 3! Z serwisem bez większych problemów, ale lepiej znaleźć polecany...
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Ja jestem sknerus aż do przesady - ale powiem szczerze, biorąc po uwagę masę pojazdu i silnik dwu litrowy jest dobrze. Trzeba tankować bardzo dobry gaz i wówczas jest zużycie na super poziomie. Ceny części -dla mnie super, przeglady i naprawy - mam po niskiej cenie. To jest idealne auto dla ludzi o przeciętnych (ale nie niskich) dochodach.
~Lomzak
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Spalanie w mieście 7 litrów na trasie 6, Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć na trasie to 5,2 litra, ale jechałem sam ok. 90 km/h Za to cena częśći zaskoczyłą mnie pozytywnie. Kompletny rozrząd z pompą wody 530 zł, łączniki stabilizatora przód 35 zł tył 28zł Naprawy wykonuje u pracownika ASO KIA więc robocizna też tanio
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Zależy kto czego oczekuje, silnik w tym samochodzie jest paliwożerny (miasto 8-9Litrów, trasa 7,5Litra) jeżeli komuś to nie przeszkadza, to reszta samochodu w eksploatacji nie wyróżnia się niczym innym niż w przypadku każdego innego samochodu. Materiały eksploatacyjne się zużywają i trzeba je wymieniać.
~Robert z Warszawy
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
po zakupie od razu zainstalowałem LPG więc koszty są znosne ale jak użytkowałem na benzynie to spalanie wynosiło ok 10 l w mieście przy spokojnej jeździe na gazie jest 13l miasto i 10 trasa przy szybkiej jeździe trasą po 140-150 spalanie wyszło 14
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
na autostradzie pije jak nałogowiec (podgwizdując sobie lusterkami) 9,5-10l/100km przy 150km/h. W mieście podobnie. Najlepiej jeździć z wiatrem, nie przekraczając 80km/h wtedy mozna uzyskać 6l/100km. Mozna zapomnieć o materiałach propagandowych z salonu
~Marek
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Dziwny silnik. W mieście potrafi spalić nawet 13l/100km mimo iż nie przekraczam 70km/h i jeżdżę bardzo delikatnie (lekka noga) a na trasie ( autostrada i drogi lokalne) potrafił spalić 6,8l/100km przy szybkości do 120km/h.
~lechutek
Minivan 2.0 CRDi 140KM 103kW
Koszty eksploatacji totalnie smieszne. MOj koszt to ok. 23grosze/1km przebiegu, a teraz przy dieslu za 3,65 zł/litr-Słupno k/Radzymina, stacja ARHUS-to chyba 20 gr/1 km.Bo pozatym niczego nie naprawiałem przez 1,5 roku.
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Poza przeglądem silnika i skrzyni oraz wymianami olejów oraz zakupem opon zimowych samochód nie wymagał żadnego wkładu. Lałem ropę i pokonywałem kolejne setki kilometrów. Ekonomiczność była więc wyłącznie kwestią spalania.
~Paweł
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Jeśli chodzi o spalanie mogłoby być trochę lepiej. Części naprawy - serwis odpada bynajmniej w Gdyni Chyloni, sporo zamienników super jakości po o wiele niższych cenach.