Lista ocen Kia Carens II (34) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
można się zakochać, silnik Hyundai Beta 2.0 jest w tym modelu strzałem w 10! czasem denerwuje ruszanie, jedynka jest zbyt krótka na taki mocny silnik, ale można się przyzwyczaić, jazda z klimatyzacją mocno obciąża ten silnik w tym aucie, osobiście wolę bez z powodów ekonomicznych. Silnik jest trwały, ładnie brzmi, nigdy nie miałem z nim problemów, trzeba kontrolować olej, jak w każdym samochodzie.
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie miałem z nim żadnych problemów - chodził równo, w miarę cicho, turbo pracowało poprawnie. 113 KM to nie jest wyścigówka, ale dawał radę z kompletem pasażerów i bagażnikiem wypakowanym po sufit. W ciągu rocznej eksploatacji (ok. 25 tys. km) wymieniłem tylko raz olej. Nigdy się nie pocił, nie pił, nie kopcił. Palił nawet w najgorsze mrozy bez specjalnego proszenia.
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik radzi sobie z samochodem raczej słabo. Jest to stara, prymitywna konstrukcja - jest głośny i mało dynamiczny. Samochód nie jest ani elastyczny ani szybki. Jeździć się da ale nie ma szału. Pali sporo - nawet ok. 9-10l/100 km. Są z nim problemy. Regenerowałem wtryski i przeprowadzono remont pompy paliwa. Musiałem wymienić świece żarowe.
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
po 10tys. km dala o sobie znac turbina, auto zrobilo sie mułowate. Diagnostyka w serwisie ogranicza sie do sprawdzenia parametrów na postoju a nie przy pełnym obciążeniu (gdzie turbina jest najbardziej potrzebna). Serwisy na poziomie "barbie" jak odpali to znaczy, że wszystko jest OK
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
To jeden z najlepszych elementów tego pojazdu. Dośc cichy, elastyczny, bardzo dobre przyśpieszenie. Dobra współpraca z instalacją LPG (ale trzeba o to dać). Przez trzy lata zero brania oleju. Tania wymiana rozrządu - czego chcieć więcej ? Mój ma 139 KM !!!
~jankanbytom@poczta.onet.pl
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Po przejechaniu 127tyś poszły wtryski.Po przejechaniu 1000 kilometrów pękły pierścienie na tłoku ,wypalony wtrysk, świeca żarowa, uszkodzony tłok i jeszcze nie wiadomo co.A wszystko przez nieszczelność układu chłodzenia.Który okazał się po ściągnięciu głowicy
~Piotr
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik 2.0 crdi, przy co rocznej wymianie oleju i kompletu filtrów, jest pancerny. Jedyny koszt obsługi silnika, to pasek rozrządu co kilka lat.
~MAREK
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Moc OK, kultura pracy OK, spalanie średnio trasa od 8 l , miasto w zimie nawet do 14 l. Po 19 latach zaczynają powoli puszczać uszczelniacze zaworów.
~Carensiak
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Zwłaszcza po wymianie oleju, świec i płynu chłodniczego. To mocny punkt tego samochodu. Nawet dobrze współpracuje z LPG - sekwencyjnym oczywiście.
Dziennik kosztów dla Kia Carens II
7,4
11,6
11,7
~lechutek
Minivan 2.0 CRDi 140KM 103kW
Swietny silnik ,dynamiczny i bezawaryjny, niczego nie potrzeba naprawiac poza czyszczeniem układu wtryskowego co ca 5 tys km.