Lista ocen Kia Carens II (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Jeden bieg za mało, czasem nie wchodziła mi 4, ale okazało się, że pedał sprzęgła nie dociskał się do końca, kiedy usunąłem kawałek dywanu z pod pedału i dociskał się na amen to nie mam z tym już problemów, ale i tak słabsza ocena bo skrzynia jest jaka jest i trzeba się przyzwyczaić, sprzęgło wymieniałem pomimo że serwis odradzał, jak dla mnie łapało na samym końcu, ale po wymianie to ciągnie przy ruszaniu bez dodawania gazu, wcześniej gasł,...
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Wpisałbym "doskonale", gdyby tylko miała jeden bieg więcej. Niestety, tylko 4 biegi w automacie potrafią dać w kość w długiej trasie. Poza tym - konstrukcja mocna i niezawodna. Czasem szarpnie, gdy jest zimna, ale ciepła zawsze zachowywała się wzorowo. Olej wymieniłem raz, po 10-15 tys. przejechanych km. Był czysty. 4 biegowy automat pozwala osiągnąć ekonomiczną prędkość do 90 km/h przy spalaniu ok. 7l.
~ojrzyk
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Średnio elastyczna ale do przyzwyczajenia. W 15 letniej skrzyni czuć bardzo lekki opór przy wrzucaniu trójki i czasem (rzadko) nie wskakuje wsteczny więc chyba można uznać że bezawaryjna.
~Mirek
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
W porównanniu do poprzedniego mojego samochodu tj Ford Focus , niestety na minus >>> brak synchronizacji biegów, czasami wręcz trzeba trafiać zeby odpowiedni bieg "wrzucić" !
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie haczy, biegi wchodzą płynnie. Ruch lewarka przypomina zmianę biegów w furgonetce starego typu - długi i wymaga przyzwyczajenia. Ogólnie dziala, ale nie jest to mocna strona tego auta.
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Manualna, są problemy ze wstecznym biegiem, czasem wsytepuje haczenie i trzaski przy zmianie biegów. Ponieważ sie nie psuje więc oceniam ją dobrze.
~nabuchodonozor
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Najgorszy syf w tym aucie. Skrzynia jest tragiczna zmieniając biegi masz wrażenie jakbyś mieszał metalowym prętem w galarecie pełnej śrub.
~Michał
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
sama skrzynia Ok ale lewarek skrzyni pozostawia wiele do zyczenia o ile działa precyzyjnie to trzeba wykonac spory ruch by przełączyc bieg...
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
niestety kolejny niedopracowany element, kombajn zbożowy ma lepszą. Jedyną zaletą jest akustyczna sygnalizacja włączonego biegu (słychać jak coś wskoczy)
~Piotr
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Skrzynia biegów Automat 4 biegowy hydrokinetyk na japońskiej licencji praktycznie bez obsługowy. Wymiana oleju co 60 tyś i nic więcej.