Lista ocen Kia Carens II (33) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Auto jest wysokie, przy dużych podmuchach czuć uderzenia wiatru w bok samochodu, na autostradzie jest to uciążliwe, ale coś za coś, nie jest to kombi, nie jest to suv, ale jest to coś pomiędzy, czyli minivan, auto prowadzi się prosto, nie ucieka, ma porządne trwałe zawieszenie, raz na dwa lata wymiana łączników stabilizatora, czasem jakiś sworzeń wahacza, ale kto w swoim autku tego nie robi, szczególnie na naszych drogach.
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Inżynierowie odwalili kawał dobrej roboty - pomimo dość podłej jakości dróg i znacznego obciążenia (zdarzało się przekroczyć dopuszczalną masę całkowitą) nie było z nim problemów. Jest dość twarde, nie tłumi jak Hydroactive Citroena, ale nie można zbytnio narzekać. Przy 200 tys. km zaczęło lekko hałasować, ale mechanik nie zauważył żadnych poważnych luzów.
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Poprawnie - nie nadaje się do ścigania. Całkiem dobre resorowanie. Nie jest głośne. Całkiem dobra trwałość. Z wyjątkiem łączników stailizatora. Części trudno dostępne, brak zamienników i chore ceny. Amortyzator przedni od 500 zł w górę. Są problemy z zaciskami - zapiekają się tłoczki (u mnie już 2 razy)
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
jeszcze żadne z kół sie nie urwało (jestem pod wrażeniem). W zakręty trzeba wchodzić bardzo ostrożnie bo autko zbudowano na podłodze Shumy i niestety rozstaw osi gwarantuje tylko poprawna jazde na wprost przy bezwietrznej pogodzie i po rownym gruncie
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Dość delikatny, niezbyt precyzyjny, ale po trzech latach bez żadnej usterki. Niestety jest miękki - na nierównościach nieźle buja. Nie mogę go ocenić jako przecietny bo ani razu nie spowodował sytuacji niebezpiecznej.
~Mirek
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Bez zastrzeżeń. Auto trochę wyższe a rozstaw osi węzszy więc trzeba uważać na ostrych zaketach, żeby "nie wyniosło" na zewnątrz...ale ogólnie przy standardowym użytkowaniu OK !
~lechutek
Minivan 2.0 CRDi 140KM 103kW
zawieszenie mogłoby być sztywniejsze, bo troche go buja na zakretach, czy przy większych predkosciach, ale niczego nie naprawiałem, a kupiłem od własciciela z Francji.
~Cyprus
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Kia dobrze się prowadzi masywny i silny samochód Dobrze trzyma sie drogi przy wyprzedzaniu również ok nawet jak jade w 7 osób wszystko gra
~MAREK
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Po kupnie auta wymieniłem przeguby i drążek reakcyjny. Po 7 latach eksploatacji ( 75000 km) wszystkie przeglądy techniczne bez uwag.
~Carensiak
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Mogłoby lepiej tłumić nierówności, nie do końca na nasze drogi. Ale jest dośc trwałe.