Lista ocen Kia Carens II (29) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Miałem model z klimatyzacją automatyczną. Jest wydajna, skutecznie odparowuje szyby. Przy ciepłym silniku nagrzanie wnętrza do dowolnej temperatury jest szybkie. Maksymalne ustawienie - 32 stopnie - daje naprawdę mocno! Wielokrotnie dogrzewałem tak dłonie (jestem zmarzlakiem). Co więcej - jazda przy włączonej klimatyzacji (diabelnie upalne lato 2015) kosztowała tylko ok. 0.5l/100 km więcej.
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Ten mocny silnik pozwala szybko zagrzać wnętrze, klimatyzacja nie jest mocna, ale jest wystarczająca, są filtry kabinowe 2x, brakuje klimy bagażnika, w zasadzie nie ma się czego czepiać, są najważniejsze podstawy.
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
zimno albo gorąco i w dodatku bardzo śmierdząco (klima zagrzybia się w przedziwnie szybkim tempie), trzeba często wymieniać filtr przeciwpyłkowy (koszt samego filtra to 360zł w ASO, zamienników nie ma albo nie pasują)
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Z klimatyzacji automatycznej warto zrezygnować. Jest beznadziejna. Chyba nie da się do niej przyzwyczaić - żyje własnym życiem. Ale jest skuteczna. Auto nie paruje. Zimą wnętrze szybko się nagrzewa.
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Bardzo dobrze grzeje i nieźle chłodzi, ale jednak szyby parują przy większej wilgotności. Dlatego ocena dobrze - aha należy wymieniać fitr kabinowy co jest stosunkowo proste i tanie.
~slawekboss@wp.pl
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
ogrzewanie bez zarzutu, podgrzewanie foteli dodatkowo dodaje przyjemności :) klima w zasadzie nie najgorsza, ale gdy auto stoi długo na słońcu klima ma trochę problemy ze schłodzeniem wnętrza
~RUMUN
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Skuteczne. Przeszkadza mnie jedynie, iż w opcji "AUTO" brak jest skierowania nadmuchu w innym kierunku niż wprost na kierowcę i pasażera!
~Oskar
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Bywają przypadki że parownik się zaladza, ale możliwe że jest coś nie tak z moim układem klimatyzacji. Ogółem dobrze grzeje i chłodzi.
~Robert z Warszawy
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
bardzo wydajna klima choć głośny wentylator, ogrzewanie w porządku , odparowanie przedniej szyby zajmuje ok.20 sekund
~lechutek
Minivan 2.0 CRDi 140KM 103kW
Zadnych problemów nie mam-wszystko sprawne, tylko raz na rok ozonowanie klimy i nabicie.