Lista ocen Kia Carnival I 2.9 CRDi 144KM 106kW 2001-2006 (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ouragan
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Typowe 4 biegi z "overdrive". Idealnie pasowałby do V8. Ale przy 4 cyl dieslu zrzucając biegi poniżej 2000 obrotów czyni jazdę miejską katorgą. Stary diesel wzbogacony o CR potrzebuje do max momentu pow. 2000 obrotów więc dusi się i aż błaga o mocniejsze wdepnięcie gazu. Mały plusik za trwałość. Duży plus za fabryczne dostosowanie skrzyni do ciągnięcia ciężkich przyczep - chłodnica oleju i specjalny tryb skrzyni. Wsteczny za szybki!...
~Paweł
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Mam wersję z automatyczną skrzynią biegów, auto naprawdę daje radę. Dla niewtajemniczonych zdradze, że aby zyskać elastyczność silnika, przy na przykład wyprzedzaniu, należy dwukrotnie energicznie wcisnąć pedał gazu, a autko gwałtownie redukuje bieg na niższy i utrzymuje wysokie obroty.
~Art
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Fenomenalny automat, niezwykle \"inteligentny\" - operując gazem dowolnie można wybierać przełożenie, jest to mój pierwszy automat i z pewnością już nigdny nie kupię auta z manualną skrzynią biegów, co ważne doskonale współpracuje z dieslem.
~Patrykard
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Skrzynia zupełnie nie precyzyjna. Jakby spojrzeć na gałkę to była ona zawsze w tej samej pozycji niezależnie od biegu. Przy 3 biegu w 90% przypadków coś haczyło. Krótkie biegi 1 i 2 przez co trzeba dużo się namachać.
~tata+mama=4
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
brakuje np. 6 biegów reszta dobrze spasowana do silnika i charakteru pojazdu (nie jest do samochód do ścigania się) Wsteczny bieg nieco za szybki zwłaszcza do cofania z przyczepą, niestety wtedy trzeba pracować sprzęgłem.
~stagm@poczta.onet.pl
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Skrzynia to chyba największy mankament. W porównaniu do \"Misia\" to przepaść. Biegi wchodza ciężko ale da sie przyzwyczaić. Kia jest samochodem mojej żony i ona nie nażeka. (jeździla poprzednio Citroenem Saxo)
~kgb100
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Automacik przy spokojnej jeździe radzi sobie bardzo dobrze. Również jednostajne przyspieszanie nie sprawia problemów. Problemy pojawiaja się podczas nagłych zmian prędkości - ale to nie jest samochód do wyścigów
~pawwel_w
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Po przebiegu 236000 do wymiany synchronizator 2 biegu, ponoć to normalne. Przełożenia ok ale precyzja wybierania raczej średnia.
~Wladymir
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Automat- duże zużycia paliwa na mieście do 15 litrów. Sypie skrzynia. Moja zatarła się przy 200.000 kilometrów

Usterki Kia Carnival I

Kia Carnival I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~aplika.b.zawadzki@interia.pl
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Lewarek zmiany biegów dzwonił od nowości na wysokich obrotach, w końcu naprawili to w serwisie ( coś podokręcali ).