Lista ocen Kia Cerato Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW od 2004 (6) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafber@polbox.com
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Klima nie jest zbyt wydajna chociaż mój egzemplarz ma jakieś kłopoty z układem klimatyzacji - nie był pełen, potrafił 2 razy oszaleć i grzać jak opętany. Sprężarka przez jakiś czas pracowała dość głośno. Podczas mroźniej zimy 05/06 wystudzał się do zera - nie wiem czy wymiana termostatu pomogła bo już nie było takich mrozów.
~raf-ber
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Układ klimatyzacji wymaga wyjątkowo częstej wymiany filtra kabinowego (co 10-15Kkm) i co roku ubywa jakieś 30% czynnika. Klimatronik potrafi wariować np. wyłączyć się albo grzać jak oszalały. Plusem jest automatyczne odcinanie dopływu powietrza z zewnątrz przy dużym zadymieniu.
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Manualna klimatyzacja nawet na 1 biegu dmuchawy radzi sobie bardzo szybko z parujacymi szybami. Ogrzewanie tez OK, czuc cieplo juz po przejechaniu kilku kilometrow w obecnych warunkach pogodowych (pazdziernik).
~Tricky
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
super . Co do poprzedniego posta innego uzytkownika ze klima sie wlacza automatycznie po puszczeniu na szybe - oczywscie i bardzo dobzre klima wysusza ci powietrze i wtedy szybciej odparowuje - ac manualna i w zupelnosci wystarczy
~Marcinos
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Nie wiem dlaczego, ale w zimie samochód szybko traci swoją temp. wewnętrzną, wentylacja i klima jest wydajna tylko na I-szym biegu nawiew jest trochę za mocny.
~Jasiek
KLimatronic - trzeba to rozgryść, Ale wydajne