Ocena kierowcy - Kia Pride Hatchback

Tomek, 19 lat temu
Silnik 1.3 i 64KM 47kW
Rok produkcji 1999
Kia Pride Hatchback 1.3 i 64KM 47kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Za tą cenę rewelacja, ale do czasu...
Daje radę, nawet nieźle przyspiesza bo to mały samochód. Zagadką jest dla mnie, jak słabo się rogrzewa (szczególnie zimą), oczywiście, gdy nie stoi się w korku.
Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Auto zachowuje się trochę, jak prawdziwy "terenowiec". Wysokie zawieszenie to plus na polskich dziurach, ale minus przy pokonywaniu zakrętów.
duże szyby + pionowe siedzenia = dobra widoczność
Jak na mały samochód - super.J ak ktoś wsiada pierwszy raz, to jest zdziwiony pionowymi oparciami. Lubię siedzieć w pozycji "siedzącej" a nie "leżącej", bo chcę widzieć dokąd jadę i nie zasnąć.
Z wentylacją nie ma kłopotów, ale w solidne mrozy to miałem "wychuchaną" przez nagrzewnicę dziurkę w lodzie i przez nią obserwowałem drogę.
nie jest to maluch, ale i nie multipla
Przestrzegam przed otwieraniem tylnych szyb podczas jazdy powyżej 90km/h - można ogłuchnąć (nie żartuję)
Pali mało, ceny zamienników niskie, ASO lepiej nie odwiedzać, jeśli nie ma absolutnej potrzeby. Za łączną cenę kompletu oryginalnych części możnaby kupić około 3-4 nowych samochodów tej marki.
Samochód dla mało wymagających, praktycznie nastawionych do życia kierowców. "Laski" się na niego nie wyrwie...
Odłamała się nie wiadomo kiedy pokrywa popielniczki. Kłopoty z zamkami.
Do 140tys NIC - po prostu NIC. Potem sypnęło się nagle prawie wszystko. No dobrze - "sypnęło się" zamieniam na "zużyło się".

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 64KM 47kW [l/100km]

6,3