Lista ocen Kia Pride (67) - Silnik

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szukaczka86@op.pl
Kombi 1.3 i 64KM 47kW
Jak na jazdę po Śląsku, to sprawdza się super. Jeżdzę nim ponad 2 lata. Ale ostatnio byłam w górach i poza tym że nie wytrzymał bezpiecznik (przy cewce paliw.,ale to nie problem, szybko wymieniłam),to poszedł jeszcze \"komputerek\" z chłodzenia (wentylator chodzi od razu przy odpaleniu samochodu). Tak więc nie polecam do jazdy na wysokich obrotach. Ale ja równym terenie jest świetne, nigdy mnie nie zawiodło, zawsze odpala, zero problemów z...
~jezow-jg
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Bardzo trwały. Po tym przebiegu nie bierze ani grama oleju miedzy wymianami. Nie kopci, a przecież jeździ mocno obciążony. Ta moc powoduje, że auto w ruchu miejskim jest zaskakująco zrywne. Na trasie do 100 też nie ma problemów. Więcej niż 140km/h nim nie jeździłem na drogach publicznych ponieważ uważam iż pojazd konstrukcyjnie się do tego nie nadaje. Ale przy 100 da się długo jechać i samochód się nie męczy.
~robert2212@wp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Do 70 tyś. km jeździł na Castrolu OW30, teraz Mobil 5W40. Wymiana co 10 tyś. km. Silnik pracuje wzorowo. Zbiera się jak burza, bardzo czuły pedał gazu. Trzy dorosłe osoby + trochę bagażu i bez pisku opon łapie setkę w 12,5 sek. Te droższe z silnikiem nawet 1,6 nie zostawią Cię w tyle na światłach. Przy wyprzedzaniu TIR-ów czasami można zredukować na 3-kę, zmienia się w rakietkę, jak ciasno na drodze. Ale nie szalejmy.
~jozwa@hoga.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Swietny silnik, jak na tak male autko - W miescie sprawdza sie idealnie, dobre przyspieszenia. Auta w podobnej cenie (seicento, matiz i inne) moga tylko pomarzyc o takich osiagach. Auto wazy okolo 800kg a ma 63 KM. Niestety przy duzym obciazeniu (4-5 osob + bagaz zmiana masy samochodu daje sie we znaki dla osiagow. Niemnej jednak przy jezdzie przy mniej obciazonym aucie (2 osoby) auto bardzo zwawe z zrywne :-).
~Knight
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Jest to tani samochód, więc nie ma co się spodziewać cudów. Silnik jest w miarę dynamiczny (jak na warunki miejskie), w miarę cichy, ale przede wszystkim bezawaryjny i ekonomiczny. Przez 7 lat jazdy nic zupełnie nic w nim nie naprawiałem, to się rzadko zdarza. A do tego palił mi 6,5 litra w mieście :)
~Grzeniu
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Ten japoński silnik w tej budzie, idealnie, zapieprza, mało pali, nic sie nie psuję. Rozśmieszają mnie opinie typu, że auto się do niczego nie nadaje, nie porównujcie nie odpowiednich segmentów. Nie można mieć wszystkiego za 3000-4000zł no kur*a.
~markus3d@interia.pl
Kombi 1.3 i 64KM 47kW
Silnik (1.3 73KM) to zdecydowanie najlepszy element tego auta. Pracuje równo i mimo niedużej pojemności zapewnia niezłą elastyczność zwłaszcza na drugim i trzecim biegu. Po prostu kolejny udany produkt od Mazdy z którym nie większego problemu :)
~zadowolony driver
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Widać i słychać że to silnik od Japończyka (Mazda121) co prawda stara konstrukcja z przed 25latale dzięki temu mniej awaryjna a nie komputer na kółkach.Duża elastyczność a i wysokie obroty nie są mu straszne .
~kristof
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Silniczek jest maly ale wystarczajacy to tego autka. Auto w warunkach miejskich spisuje sie znakomicie, natomiast na trasie brakuje mu mocy podczas wyprzedania i trzeba redukowac na nizsze biegi ale tak to jest wpozadku.

Usterki Kia Pride

Kia Pride – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Radziu radstein13@o2.pl
Hatchback 1.3 i 73KM 54kW
niezwykle dynamiczny i ekonomiczny - niezawodny- prawdziwe oblicze pokazuje powyżej 4500 rpm, przy dynamicznej jeździe nie powstaje wir w baku - silnik mazdy :)