Ocena kierowcy - Kia Sportage II

Kuba, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 142KM 104kW
Rok produkcji 2005
Kia Sportage II 2.0 i 16V 142KM 104kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Autko naprawdę fajne, ładne, dobrze się prowadzi, a w droższych wersjach nieźle wyposażone. Bardzo dobre fotele, nawet na długich trasach (kilkaset kilometrów) kierowca nie męczy się w aucie. Nie najgorsze materiały we wnętrzu. Do cherlawego silnika, można się przyzwyczajić. Gdyby nie to fatalne zużycie paliwa byłoby 5.
Silnik jest elastyczny, ale za słaby jak na tą masę i wielkość auta. Całość kiepsko przyspiesza i co gorsza zdecydowanie za dużo pali.
Po prostu nie mam uwag.
Auto pewnie siedzi na drodze i prowadzi sie go przyjemnie. Bardzo dobre wspomaganie kierownicy. Postawiłbym 5 gdyby nie słaby promień skrętu, o dziwo Sorento ma wyraźnie lepszy. Czasami trzeba się mocno nakręcić kierownicą. Naprawdę ogromna poprawa w stosunku do starego modelu.
Nie mam uwag.
Bardzo dobrze pomyślane schowki, uchwyty etc. Jedno z lepszych rozwiazań jakie widziałem.
Mam automatyczna klimę. Radziła sobie bez problemu zarówno w 40 stopniowym upale jak i 20 stoponiowym mrozie.
Rewewlacja, zwłaszcza z tyłu. Ogromnie dużo miejsca, to z tyłu - wszystkich zadziwia. Odbyło się to trochę kosztem wielkości bagażnika, ale moim zdaniem słuszna decyzja.
Nie mam uwag.
Podstawowa wada auta to zużycie paliwa. Normalnie koło 14 litrów (to nie pomyłka), a po włączeniu klimy lub napędu na 4 kola potrafi być nawet 16. Tragedia...
W tej klasie i przy tej cenie trudno znależć konkurencję. Ale trzeba się przygotwać psychicznie na zużycia paliwa. To jest bolesna niespodzianka.
Właściwie bez uwag. Rusza na 20 stopniowym mrozie, upał dobrze znosi.
Poza rozregulowaniem się wycieraczki na tylnej szybie, bez problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 142KM 104kW [l/100km]

13,5