Ocena kierowcy - Kia Sportage II

Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Sportage II 2.0 i 16V 142KM 104kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Fantastyczna przestronność. Prawdziwe PIĘCIOOSOBOWE auto. Z bagażnikiem już nie jest tak różowo. Osiągi przeciętne. Kupowane w salonie w czasach, gdy tras szybkiego ruchu było jak na lekarstwo. Obecnie czuje się brak 6-tego biegu i łapanie podmuchów powietrza na autostradach.
Parametry przeciętne, ale przez 13 lat żadnych problemów.
Żadnych problemów, może dlatego, że głównie nim jeździ moja Pani Żona.
Niedawno szwagier, który jeździ Audi Q5 był zdziwiony jak ten samochód neutralizuje studzienki.
Może za rzadko był myty dlatego chemia go nie zżarła. Jednak punkciki rdzy się pojawiły
Bardzo dobra. To było główne kryterium zakupu, ale czujnik parkowania się przydaje
Bez uwag
W normie, chociaż odparowanie szyb mogłoby trwać nieco krócej.
Choć w czasie zakupu lepiej mi się siedziało w ceedzie (którego mieliśmy kupić) to sportage specjalnie od niego nie odbiega. Natomiast z tyłu jest rewelacyjnie. Podłoga całkowicie płaska. Regulowane pochylenie oparcia.
Zasadniczo na autostradzie da się normalnie rozmawiać, ale szum "łapanego" powietrza dobrze słychać
Po pierwszym przeglądzie w ASO darowałem sobie dalsze przeglądy(tak wiem-gwarancja). Zdałem się na obowiązkowe przeglądy i pana Ludwika- rozrząd, hamulce. Nie było żadnych poważnych usterek. Niestety nie jest to auto ekonomiczne.
W momencie zakupu to był jeden z najtańszych SUV-ów.
Po paru wpadkach stwierdziliśmy , że na żarówkach się nie oszczędza.
Takowych nie było. 13 lat użytkowania. Chociaż jest pewna sprawa. Kuna zżarła rurę łączącą chłodnicę z silnikiem i był problem zakupu jej w Polsce. Ostatecznie element był sprowadzany z Niemiec od bliźniaczego modelu Hyundaia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 142KM 104kW [l/100km]

7,8