Ocena kierowcy - Kia Sportage II

Silnik 2.0 i 16V 142KM 104kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Sportage II 2.0 i 16V 142KM 104kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Auto jako drugie do domu, do lasu i na zakupy, zimą nie polecam zarzuca tyłem niestabilne prowadzenie, problemy z klimą i ogrzewaniem, słuchać opony, nie polecam na autostradę głośny i męczący powyżej 120 km/h, po 150 km/h wpada w wibracje jakby ciszej, max 170 pociągnie ale nie warto, wszystko huczy, spalanie tragiczne gdyby nie gaz dawno byłbym bankrutem, słabe radio odbiera tylko w mieście, płynnie chodzi skrzynia biegów ale brakuje 6 biegu, silnik wyje na 5 biegu po 120 km/h, jeżdżę w zatyczkach lub w słuchawkach, pożera olej średni litr na kwartał
Brakuje 6 biegu, wolno się rozpędza ale powyżej 140km/h leci jak rakieta, słabe przyspieszenie na 2 i 3 biegu, silnik bezawaryjny, bierze 1 litr oleju na kwartał
Brakuje 6 biegu słaba czyli krótka 4 i 2, na 3 można przyspieszyć, piątka wyje, biegi wchodzą lekko, czasem problem z jedynką i zarzęzi wsteczny, głęboka trzeba naciskać sprzęgło
Cicho i spokojnie, nie robię prawie nic przy zawieszeniu, maglownica cieknie od 3 lat dolewam płynu j jeżdżę dalej nie chce się rozsypać, auto pływa zimą na drodze, zarzuca tyłem niepewnie się czuję w tym aucie na śliskiej drodze, coś nie tak z tylnim zawieszeniem
Słaba blacha na masce odpryski po kamieniach zamienią się w rdzę, pęcherze na ramie drzwi ponad szybą ale nie idą dalej
raz nie zauważyłem moru na szczęście w ostatnich chwili uniknęliśmy zderzania, za duże słupki przednie
Kanciasty i słychać szum na autostradzie, czasem gwiżdże lusterko podczas wietrznej pogody, dmucha na autostradzie i rzuca po wyjechaniu zza osłony
padła nagrzewnica, grzeje tylko jedna strona, jestem po wymianie sprężarki klimy padło łożysko, same kłopoty, w kabinie paruje jak tylko zaniedbamy filtr kabinowy
Wygodne duże i przestronne
Słychać opony i wiatr na autostradzie, duże opory powietrza, auto do lasu i do miasta
Brakuje części na już, czasem trzeba poczekać do następnego dnia albo i dwa dni
Auto dobre jak na bieżąco naprawiamy i wymieniamy, jak tylko coś się sypie to bez końca, seriami
dużo tego było ale plus takie że kia jak się zepsuje to dalej jedzie nie staje w trasie no poza dwom usterkami alternator i sprężarka klimy zatarte koło
Dwa razy laweta, raz dojechałem na słabych klockach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 142KM 104kW [l/100km]

11,3