Lista ocen Kia Sportage III SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW 2010-2013 (19) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Benek
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Zawieszenie pozwala na stosunkowo komfortowe pokonywanie polskich dróg i bezdroży. Po wyeliminowaniu chorób wieku dziecięcego (wymiana na gwarancji siadających sprężyn w tylnym zawieszeniu) jest prawie idealnie. Niestety łączniki stabilizatora mają niską trwałość. Pierwszy (prawy tył) wymieniali na gwarancji przy przebiegu 19 000 km. Lewy tył musiałem wymienić po 77 000 km ale kosztowało to jedynie 180 PLN. Przy obecnym przebiegu (112 000 km)...
~resolute
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Niesamowicie mały promień skrętu, rewelacyjny elektryczny układ kierowniczy lekko pracujący przy manewrach i odpowiednio sztywniejący wraz ze wzrostem prędkości. W Compasie było tak że jadąc np. 100 km/h opór na skręt był taki jak przy 20 km/h. Było to bardzo niebezpieczne. Zawieszenie dość twarde ale ja akurat takie preferuję bo nie lubię samochodów zachowujących się jak ponton na wzburzonym jeziorze.
~Puder
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Zawieszenie pracuje prawidłowo, choć dziwi mnie sposób pokonywania poprzecznych nierówności i dziur w naszych "cudownych" drogach. Jak na SUV-a nieco zbyt słabo to wychodzi. Układ kierowniczy jest trudny do wyczucia przy jeździe na wprost.
~Ron
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Początkowo ciężko było mi się przyzwyczaić do układu kierowniczego, wydawał mi się on mało bezpośredni i auto pływało mi po drodze, teraz się już przyzwyczaiłem. Podobno KIA tak już ma, mógłby być bardziej twardy.
~Siara Siarzewski
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Bez zastrzeżeń - cicho i wygodnie, przejazdy kolejowe, bruki - bez zwalniania. Denerwuje nerwowe przeskakiwanie przy przejezdzaniu przez śpiące policjanty. Na zakrętach bardzo przyzwoicie.
~ala
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Reakcja na ruchy kierownicą doskonała. Adaptacyjne wspomaganie robi swoje, dzięki czemu można komfortowo jeździć. Choć na wyższych prędkościach wspomaganie mogłoby ciut ciężej pracować.
~Pieter
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Auto bardzo fajnie się prowadzi. Nie wiem, jak w innych wersjach, ale w opcji 1.7 td ma tendencję do poślzgu przy ruszaniu.
~lukas
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Precyzyjne prowadzenie, dobrze spisuje się na krzywych, dziurawych drogach. W zakrętach dość pewny jak na wysokie auto.
~Pafko
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Praktycznie brak usterek. Jedyny wydatek to ustawienie zbieżności raz na rok-dwa, ale takie mamy drogi...
~Waldemar
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Bardzo mały promień skrętu. Idealny do parkowania w mieście. Dużo łatwiej niż w Audi A4, którym jeździ żona.
Kia Sportage III SUV