Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

JANUSZ, 14 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2010
Kia Venga Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Czekałem na ten samochód od maja 2009, po ukazaniu się pierwszych zdjęć prototypu. Zamówiłem w salonie w ciemno po ogłoszeniu cen. Dopiero 10 dni później oglądałem auto w moim kolorze. Nie zawiodłem się.
Byłoby 5 ale są małe uciążliwości; 1.Brak możliwości wyłączenia podświetlenia deski. 2.Konieczność pamiętania o załączeniu świateł mijania. 3.przy włączonych tychże światłach słaba widoczność w dzień wyświetlacza.Ocena 6 za fantastyczny i funkconalny bagażnik.Przy braku garażu dziesiątki drobiazgów trzeba wozić ze sobą Wszystko mieści się pod podłogą a bagażnok mamy pusty.
Obawiałem się, że po poprzednim samochodzie, będę musiał częściej mieszać lewarkiem.a tu niespodzianka.Silnik wyjątkowo elastyczny. 4 bieg bez żadnych problemów od 40 km/godz, 5 - ty od 60 km/godz.Ruszanie niestety z lekkim poślizgiem sprzęgła.
Byłoby 5 gdyby była inna koncepcja wstecznego. Wolałbym w tym samym miejscu, bez dźwigienki po mocnym przełamaniu oporu. Wszyskie biegi do przodu wchodzą lekko i pewnie.
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Nierówności dobrze amortyzowane. Niestety podwozie bardzo słabo wyciszone.
Bardzo dobra za sprawą wysokiej pozycji za kierownicą. Takiego samochodu szukałem i nie zawiodłem się.
Wszystko tam, gdzie powinno być.Niczego nie trzeba szukać.
Ogrzewanie wyjątkowo skuteczne.Co do chłodzenia - jeszcze nie wiem i dlatego nie ma 5
Rewelacja.Nikt nie spodziewa sie dostać tyle miejsca.Siedzenia z przodu wyjątkowo wygodne.Gorąco polecam wszystkim mającym problemy z kręgosłupem.
Przy prędkościech miejskich, nic nie słychać.Od 80 km/godz słyszę opony /Continental 205/55/16 / i tak jest do 120 km/godz. Szybciej nie mam potrzeby jeździć.
Jak na razie komputer pokazuje ok.7 l
KIA udowodniła, że za to samo, a nawet więcej /gwarancja/ można płacić o wiele mniej.Porównywalnej wielkości auto z podobnej mocy silnikem kosztuje ok. 10 tys więcej. Komentaż zbyteczny
Wszysko O.K.
Przy tym przebiegu usterek być nie może.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW [l/100km]

6,3