Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Silnik 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2010
Kia Venga Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Jestem zaszokowany pojemnością tak \" małego \"auta.
Przy przebiegu 500 km.trudno coś ciekawego opisać ale 5 da się jeździć po mieście.Czyli jest ok.Tempomat jest ok.Jak ktoś raz spróbował to wie jak to jest.
Jak to przy nowym troszkę czasami coś haczy ale to się dotrze.Silnik ma potencjał i można depnąć.
Układ kierowniczy mógłby być troszkę bardziej bezpośredni. Tylnie zawieszenie sprawuje się poprawnie.
Byłoby 5 gdyby nie widoczność do tyłu.Plus za duże lustra.
Na obwodowej Gdańska na 100 km przy prędkości na tempomacie 90km/h wyszło 6 l/100.W mieście 8,5/średnio/.
Jak dotychczas to sprawdzam wszystkie warianty ustawień.Generalnie to prawie przez cały rok jeżdżę z klimą.Tylko trzeba dopasować dla siebie odpowiedni \"klimat\".
Jak na samochód klasy B to jest super.Odbyłem jedną jazdę z\"niesprawnym\"kręgosłupem i to chyba przeważyło szalę.
Kosmicznych prędkości jak na razie nie osiągałem /trzymam się instrukcji /ale jest ok.Bluetooth działa podczas jazdy czyli jest dobrze.
Wybierając silnik 1,6 nie kierowałem się ekonomiką.1 lub 2 litry to nic w porównaniu z byciem dziadkiem.Liczą się też inne aspekty.
Malkontenci będą na pewno coś marudzić o dziadku z innej formacji ale liczy się np.odkup samochodu,pewność zakupu,gwarancja,chęć bycia tym pierwszym posiadaczem,itd..... /mimo że mam możliwość ściągnięcia auta zdecydowałem się na zakup u nas./
7 lat i 150000 km robi swoje. /czas pokaże ile tylko kosztuje serwis /
7 lat i 150000 km robi swoje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW [l/100km]

7,2