Lista ocen Lancia Dedra (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~<>
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Skrzynia ogólnie dobrze skonstruowana prawie bez awaryjna moje autko ma już ponad 157tys najechanych i dopiero łożysko zaczyna \"gwizdać\" koszt naprawy będzie spory ok 200zl za łłożysko i ok 300zl za robociznę. W moim wypadku to tylko 2ie stówki wydam na części bo sam to potrafię zrobić. Po za łożyskiem żadnych innych usterek nie ma, i myślę ze \"buda sie rozsypie\" a skrzynia dalej OK będzie. Co do przełożenia także świetnie dobrane przy...
~Afrik, aafrik@gmail.com
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
początkowo nie mogłem się przyzwyczaić bo biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, ale teraz bardzo mi się to podoba, bo trzeba tym autem umieć jeździć po swojemu. zwłaszcza na dwójce trudno jest wyczuć skrzynię żeby samochód nie kaszlał. ale wszystko da się zrobić:)
~dedra4wd
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
ech przy oleju gestym oleju np. stosownym w polonezie - wysiada 2. a w zimie to jush nie mówiec poprostu gehenna! Wymieniłem na Mobil1 jest OK! i jeszcze jedno modele w modelach w których sa stosowane linki do zmiany biegów np. 2.0 turbo są duuuuuuuuuuzo lepsze!
~peter
Sedan 1.8 LE 113KM 83kW
Długie przełożenia, problem z jazdą ok 80-90km/h na 5 biegu. Jest to zakres, że na 4 biegu ma wrażenie \"męczenia\" silnika i wrażenie że lepiej jest wrzucić piątkę, a na piątce z kolei mam chęć wrócić do czwórki. I tak dookoła.
~RYSZARD HUNTER
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
żle wchodzi bieg wsteczny mam jeszcze dwa fordy transity i matiza skrzynia najnowszego forda z 2005r super potem lancia, ford z 1989 i matiz z2001 skrzynia ma wycieki które ciągle likwiduje
~Stach
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Luzy są niestety kwestią wieku auta... Innym problemem jest stosunkowo głośna praca skrzyni i drobne zgrzyty przy redukowaniu - po rozgrzaniu auta ten problem nie występuje.
~Lukilauren lakilukk@wp.pl
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
Długie przełożenia i słaba precyzja. W porównianiu ze skrzynią biegów w BMW 3 to jak noc do dnia - skrzynia biegów to najsłabszy punkt Lancii Dedry. Przy kulturalnej jeżdzie jest ok.
~MARMUR
Sedan 2.0 i Turbo 165KM 121kW
ciezko wchodza biegi, bardzo duzo czasu sie na nie traci w porownaniu do innych aut, tak by autko mialo o wiele lepsze osiagi,no i krotkie biegi zwlaszcza 2,3...
~czay
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Od początku problemy z wrzucaniem 1-go biegu. Gość w serwisie stwierdził, żeby najpierw wrzucić dwójkę. Trzeba dokładnie prowdzić drążek
~wgemi@wp.pl GLOVA
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
coś jest ze skrzynią nie tak ! w ziemie blokują sie biegi jak zrobi sie cieplej będzie rozkręcona ! ale ogólnie ok biegi wchodzą dobrze