Lista ocen Lancia Dedra (51) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~<>
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Auto świetnie się prowadzi jedzie tam gdzie mu się każe, jest jednak mały problem przy prędkościach powyżej 120km/h na zakrętach ma tendencje do wynoszenia tyłu. Przy dobrym zawieszeniu miękkie nie czuć tak dziur jak w innych autach, ale niestety po dłuższej eksploatacji na \"naszych pięknych równych i nie dziurawych drogach\" siada i wtedy mamy spore koszty jeśli chcemy jeździć na oryginałach. Można jednak kupić wiele Fiatoskich zamienników...
~Rafał (Piszczyk)
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
troche miękki tył (ale zmieniłem sprężyny na Tempra Kombi i jest super -zawsze załadowany jeżdze) dobrze się trzyma w zakęrach choć wysoka (po zmianie tyłu) dbać o tylny silentblock przedniego wahacza! NIE KUPOWAĆ ZIMÓWEK NALEWEK!!! powyżej 110 kmh trzęsie wszystkim- nie ważne ile razy i u kogo wyważane
~czay
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Dość sztywno zawieszony, ale dzięki temu dobrze trzymał się w zakrętach. Teraz jeździ nim mój ojciec i jak czasem wsiąde to muszę od nowa uczyć się jeździć - prowadza mnie po całej szerokości jezdni. Pewnie zawieszenie przednie do wymiany - dość skomplikowana konstrukcja
~Lukilauren lakilukk@wp.pl
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
Komfortowy i świetne trzymanie ale w zawieszeniu przednim zawsze coś się dzieje, już to ignoruje. Trzeba się stosować do zasady, którą polecił mi dobry mechanik - wymienić całe zawieszenie, koszt ok 800zł, i zapomnieć o nim na 40tys km.
~Lanciomaniak
Kombi 1.8 101KM 74kW
Trzymanie na zakrętach super, dobrze tłumi nierówności, ale przy tym głośny w środku z uwagi na plastikowe materiały które strasznie skrzypią (w końcu samochodzik z rodziny Fiata) nie należy się tym przejmować jest to naturalne jak na 10 lat.
~kamil dederka
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Samochód nie do końca na nasze drogi. co 10 tyś trzeba wymieniać tuleje na wahaczach. Sforznie nie za bardzo wytrzymałe. jest bardzo miękki ale za to komfortowy. mogło by być trochę lepiej. ps. na te dziury przydałby sie czołg:)
~Cytra
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
zawieszenie miękkie, ciche, dobrze trzyma się drogi nawet w ostrych łukach chociaż nie posiada jeszcze kontroli toru jazdy, ale... nasze drogi potrafią zmienić wszystko!!!!
~Piotrek pietras_d@interia.pl
Sedan 1.8 i 101KM 74kW
Lipne sworznie na wachaczach ! Padły po 30 tys i bardzo sie tłuką na dołkach! Pozatym auto średnio sztywne ale świetnie sie prowadzi bardzo wygodnei zawieszona :-)
~Vols
Kombi 1.8 GT 16V 131KM 96kW
Ten samochód po prostu płynie. Długie trasy to prawdziwa rozkosz. Nie czuć dziur - świetnie amortyzuje nierówności. Całkiem nieźle wchodzi w zakręty.

Usterki Lancia Dedra

Lancia Dedra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~RYSZARD HUNTER
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
biorąc pod uwage nasze drogi układ jezdny bez zarzutu mam lancie 6lat w czechach mam drugą firme dużo lancią jeżdże po ich drogach jest super