Lista ocen Lancia Delta II (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ktoś [ŁDZ]
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Skrzynia biegów bardzo dobra, pamiętajmy iż jest to diesel na pompie rotacyjnej i biegi należy zmieniać na tzw. "dwa", a nie na "raz" jak to odbywa się w aurach z short shiftem. Bezawaryjna, nie zgrzyta na biegach. Bardzo rzadko pojawia się kłopot wrzucenia wstecznego biegu - źle zazębia się skrzynia (wystarczy przełączyć z 1 biegu na 2 lub na jedynce lekko ruszyć i po problemie).
~Paweł z Bełchatowa/p51mustang@o2.pl
Hatchback 1.8 GT 131KM 96kW
To najsłabsza strona delty!Skrzynia nie pracuje do końca tak jak powinna,czasami można pomylić 2 z 4!Zdarza sie że delta ma bardzo wyeksploatowaną skrzynie ,bo była ostro "pilowana" i nie szanowana,należy wtedy sprawdzić synchronizatory 2 i 3 biegu!Może wystapić duzy luz na lewarze zmiany biegu.Dlatego tylko 3 z plusem!
~Piotrek
Hatchback 1.8 i.e. 105KM 77kW
Biegi bardzo krótkie. Ma to plusy przy jeździe sportowej czy jeździe po mieście. W połączeniu z elastycznym silnikiem od 40km/h spokojnie można jeździć na 5-tce. Trochę mecząca w trasie. Przy nieco ponad 100km/h ma 4krpm. Trochę za dużo. Na zimnym silniku zgrzytnie dwójka przy redukcji.
~olesz77
Hatchback 1.8 GT 131KM 96kW
skrzynia przy moim aucie to super sprawa. Biegi wchodza bardzo lekko i precyzyjnie. przelożenie jak dla tego silnika raczej bardzo dobre. pierwsze dwa biegi krótkie ale za to reszta bardzo elastyczna.
~Łukasz.
Hatchback 1.6 i.e. 75KM 55kW
Skrzynia jak i silnik również dobra. Czasem jest mały problem ze wrzuceniem biegu wstecznego, ale po wrzuceniu na jedynkę i z powrotem na wsteczny wszystko wchodzi gładko.
~g
Hatchback 1.6 i.e. 75KM 55kW
czasami chaczy sie wsteczny reszta wchodzi jak w maslo ale skrzynia ma za krutkie przelozenia i przy szybkiej jezdzie silnik kreci jak szalony (przy 120 prawie 4500 obr/min)
~Grześ P.
Hatchback 1.6 i.e. 75KM 55kW
Niestety w mojej dziecinie poddał się synchronizator trzeciego biegu. Jeśli chodzi o precyzję wybierania przełożeń, jest miernie. Mechanizmy chodzą głośno i niepewnie.
~andrzej.kurkowski22@gmail.com
Hatchback 1.8 i.e. 105KM 77kW
wbijanie biegu mogłoby być troche sztywniejsze, ogólnie skrzynia dobrze radzi sobie na każdej trasie i w każdym momencie, jak dla mnie rewelacja!
~Hrabal
Hatchback 2.0 Turbo 186KM 137kW
Mało precyzyjna - jeżdzę autem już 2 lata, a czasami zdarza mi się wrzucić nie ten bieg, który chciałem. W innych autach mi się nie zdarzało.
~adrianoo10@gazeta.pl
Hatchback 1.8 GT 131KM 96kW
Mało precyzyjna, pewnie dlatego, ze autko nie młode. Trzeba ostrożnie wbijać biegi, a nie szarpać na siłę to posłuży długo