Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Darek, 6 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Może moja ocena nie będzie do końca subiektywna bo jestem elektronikiem i zajmuję się samochodami ale elektryka wykonana jest na wzorowym poziomie, od strony elektronicznej moduły da się programować jak zwyczajne PIC i STM dokładając funkcje oferowane przy zakupie w salonie za słoną dopłatą.
Karoseria : fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne na niskim poziomie
Prosta konstrukcja cepa, łatwy dostęp do osprzętu, części eksploatacyjne tanie i łatwo dostępne. Na minus zbyt duży hałas po przekroczeniu 4tyś obr, o ile w mieście spalanie na poziomie, w trasie autostradowej nie ma rewelacji
zbyt krótkie piąte przełożenie
tutaj duży plus, w swojej klasie moim zdaniem przebija golfa i (mimo bliźniaczej podłogi) focusa. Oba auta użytkowałem i oceniam na własnych spostrzeżeniach. Zawieszenie trochę za sztywne na niekorzyść komfortu, prowadzenie wzorowe, kierownica "oddaje" to co się dzieje z układem kierowniczym - dobrze czuć drogę, idealnie dobrane nastawy wzmocnienia siły wspomagania w stosunku do prędkości.
Bolączka hatchbacków i ich niewielkiej szyby klapy tylnej
obsługa intuicyjna, ilość przycisków ograniczona do minimum,
silnik w pełni nagrzany po 4 km przy spokojnej jeździe i temperaturach zewnętrznych w okolicy zera stopni
niestety ciasny z przodu jak i z tyłu
brak dobrego wygłuszenia nadkoli, przegrody silnikowej i drzwi. Przy zimowych oponach hałas już powyżej 100km/h, silnika powyżej 4kRPM
z kosztów eksploatacji odchodzi wymiana rozrządu, reszta rzeczy do nabycia w rozsądnych cenach.
byłem skłonny dać nawet trzy gwiazdki z powodu zabezpieczenia antykorozyjnego. Swój egzemplarz od spodu zabezpieczyłem masą bitumiczną, a zamknięte profile preparatami. Cała operacja nie przekroczyła 400PLN a na pewno zachowała dobry stan o kilka lat.
Przez cały czas użytkowania (3 lata, auto ma 12 lat) usterki nie wystąpiły, żadne
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]